Прийом на роботу на умовах сумісництва

ЗАПИТАННЯ Директора Територіального  центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) (далі – Терцентр) цікавить питання звільнення основного працівника та  прийом цієї ж особи на роботу на умовах сумісництва, зокрема, чи потрібно при цьому повідомляти ДФС про прийняття працівника на роботу.

ВІДПОВІДЬ Визначення поняття сумісництва наведено в п. 1 Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій, затвердженого наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України та Міністерства фінансів України від 28.06.1993 р.№43: сумісництвом вважається виконання працівником, окрім своєї основної, іншої регулярної оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому самому чи іншому підприємстві або у громадянина (підприємця, приватної особи) за наймом.

         Зовнішнє сумісництво – це коли працівник у вільний від основної роботи час виконує іншу роботу, на умовах трудового договору, на іншому підприємстві.

        І якщо графік роботи працівника на його основному місці роботи не співпадає з графіком роботи у Терцентрі,  то він зможе працювати на умовах зовнішнього сумісництва.

        Для роботи за сумісництвом згоди власника або уповноваженого ним органу за місцем основної роботи не потрібно.

        Чинне законодавство не містить відмінності у процедурі оформлення працівника при працевлаштуванні за сумісництвом або за основним місцем роботи. У разі якщо трудовий договір працівника з юридичною особою укладено в усній формі, то такий працівник може працювати у відповідності до наказу про прийняття на роботу, без наявності трудового договору у виді окремого документу.

          Про прийняття працівника на роботу як по основному місцю роботу, так і за сумісництвом, в обов’язковому порядку потрібно повідомити ДФС, без такого повідомлення працівник не може бути допущеним до роботи.

Ст.інспектор ГУ Державної служби

України з питань праці в Одеській області                                  І.Б.Сорокін

 

04840-62552

0973741562