Актуальні питання оподаткування розглядались на черговому семінарі у Чорноморському управлінні

Про  зміни в законодавстві йшлося на семінарі у Чорноморському  управлінні ГУ ДПС в Одеській області для представників малого та середнього бізнесу м.Чорноморськ, Біляївського, Овідіопольського та Білгород-Дністровського районів.

     На заході розглядалися найбільш актуальні питання стосовно податку на додану вартість, податку на прибуток, податку на доходи фізичних осіб та військового збору, податку на майно та земельного податку, спрощеній системі оподаткування, застосування реєстраторів розрахункових операцій тощо.

    Увагу платників податків було акцентовано на комплексі заходів, спрямованих на детінізацію ринку праці та контролю за оформленням трудових відносин із найманими працівниками, зокрема, на необхідності дотримання мінімальних гарантій в оплаті праці та посиленні відповідальності роботодавців за порушення норм трудового законодавства.

    Нагадали  про запровадження з 01 жовтня 2019 року нових реквізитів бюджетних рахунків для сплати податків і зборів та небюджетних рахунків для сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, відкритих відповідно до вимог міжнародного стандарту IBAN.

    Присутні отримали детальну інформацію про електронні сервіси та порядок отримання адміністративних послуг в органах ДПС.

    Учасникам семінару повідомили, що з 9 по 13 грудня 2019 року в Україні, згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України від 24 липня 2019 року №568-р,  буде проходити  Всеукраїнський тиждень права  з метою підвищення рівня обізнаності громадян з їх правами та обов’язкам. Увагу присутніх  звернули  на права платників податків,

 передбачених статтею 17 Податкового кодексу України, а також зупинилася на питаннях застосування громадянами права на податкову знижку. Скористатися правом на податкову знижку за витратами, понесеними у  2018 році, можна до 31 грудня поточного року включно. Для цього необхідно надати до ДПС за місцем реєстрації декларацію про майновий стан і доходи за минулий рік. Зробити це можливо в електронному або паперовому вигляді.

      Проведення тижня має на меті підвищити рівень правової культури населення, а також поінформованість громадян щодо їхніх конституційних прав та обов'язків, можливостей їх реалізації та захисту. Окрім більш активного інформування платників податків про гарантії дотримання прав і свобод, громадянам пропонуються безоплатні правові консультації.

    На завершенні семінару, учасники обмінялися досвідом, обговорили зміни в оподаткуванні, отримали відповіді фахівців щодо практичного застосування податкового законодавства.

      Податківці переконані, що володіючи отриманними знаннями, суб’єкти господарювання працюватимуть у правовому полі не порушуючи законодавство.