Пам’ятайте - єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника

Частиною 12 ст.9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» встановлено, що єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.

    Крім того, своєчасність та повнота сплати ЄСВ має безпосередній вплив на розмір пенсій майбутніх та сьогоднішніх пенсіонерів. За нормами Закону «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування»  у страховий стаж для вирахування розміру пенсій включаються періоди, за які щомісячно сплачені страхові внески.

    У разі, якщо підприємство має борг по сплаті нарахованого єдиного внеску, період, за який така заборгованість повністю не погашена, не зараховується до страхового стажу працівників, а нарахована їм за цей період заробітна плата не включається в розрахунок пенсії.

    Тобто, тільки після повного розрахунку роботодавця з державою ці місяці будуть зараховані до страхового стажу застрахованої особи та зможуть  реалізовуватись пенсійні права найманих працівників.

     До того ж, несплата ЄСВ негативно впливає на фінансовий стан самого підприємства.

 Порушення порядку нарахування, обчислення і строків сплати єдиного внеску може свідчити про ознаки зловживання службовим становищем керівниками підприємств боржників, отже посадові особи несуть не тільки адміністративну, а і кримінальну відповідальність.

     Слід зазначити, що суми недоїмки стягуються з нарахуванням пені та застосуванням штрафних санкцій.

     Боржникам - приватним підприємцям особливо слід пам’ятати, що одним із джерел погашення боргів перед державою є особисте майно приватного підприємця, що ставить під загрозу добробут власної сім’ї.

     Також у відповідності до статті 6 Закону України «Про порядок виїзду з України та в`їзду в Україну громадян України» до боржників - підприємців вживаються заходи щодо тимчасового обмеження виїзду за кордон та одночасно здійснюється органами ДВС моніторинг перетину кордону.

    То ж необхідно пам’ятати, що своєчасна сплата ЄСВ – це не лише обов’язок перед державою, але й захищені соціальні гарантії для кожного.