02.04.2018

В Одеській області провели нараду з питань забезпечення прав дітей в умовах децентралізації та деінституціалізації

Проблемні питання освітньої і соціальної галузі та захист прав і інтересів дітей в Одеській області обговорили під час міжвідомчої наради в Одеській облдержадміністрації. Захід відбувся під головуванням Уповноваженого Президента України з прав дитини Миколи Кулеби та заступника голови Одеської обласної державної адміністрації Сергія Колебошина. Також у нараді взяли участь начальники служб у справах дітей райдержадміністрацій, керівники відділів освіти і соціального захисту населення.

«Наразі в Україні на обліку є 17 тисяч дітей, які можуть бути усиновлені. З них 11 тисяч проживають в прийомних сім’ях і в дитячих будинках сімейного типу, а 6 тисяч проживають в інтернатних закладах. Держава надає кошти на придбання або будівництво дитячих будинків сімейного типу в районах та громадах, щоб ці 6 тисяч дітей якнайшвидше опинилися в сімейних формах виховання. Ця реформа деінституціалізації вибудувана на співпраці, тому дуже важливо, щоб на місцях в райдержадміністраціях та громадах виконувалася ця робота з влаштування дітей в сімейні форми виховання і розроблялися плани дій на наступні роки», - наголосив Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба.

Реформа деінституціалізації в Україні розпочалася влітку минулого року. Cтратегія направлена на те, аби змінити нинішню систему інституційного догляду та виховання дітей на систему, яка забезпечить догляд і виховання дитини в сім’ї або наближеному до неї середовищі. На першому етапі її реалізації усі області мають проаналізувати наявну систему інтернатних закладів, оцінити забезпечення прав дітей у кожному регіоні і затвердити регіональні плани реформування системи інституційного догляду та виховання дітей.

«Є стратегія деінституціалізації, вона має відповідні етапи. Етап збору інформації ми маємо закінчити до літа. Дуже важливим чинником є виконавська дисципліна на місцях. Тому ми рухаємося постійно у цьому напрямку, проводимо відповідну роботу з головами РДА щодо створення сімейних форм виконання та закупівлі дитячих будинків сімейного типу», - підкреслив заступник голови Одеської обласної державної адміністрації Сергій Колебошин.

Окрім того, Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба та заступник голови Одеської облдержадміністрації Сергій Колебошин зустрілися з волонтерами та профільними громадськими організаціями. Під час зустрічі присутні обговорили взаємодію у вирішенні проблемних питань захисту прав і інтересів дітей в Одеській області.

Джерело інформації: Офіційний портал Одеської області