Медична реформа: виваженість дій, чіткі розрахунки

Робоча група районної державної адміністрації разом з постійною  комісією районної ради з питань соціального захисту населення, охорони здоров’я, материнства та дитинства  провели спільне виїзне засідання у Великодальницькій амбулаторії загальної практики сімейної медицини. Обговорювали реорганізацію  філій терапевтичного відділення КЗ «Біляївська центральна районна лікарня» в рамках програми  медичної реформи з метою збереження  існуючої  матеріальної  бази медичних закладів, фахівців, забезпечення  належного  рівня  надання медичної допомоги та соціального захисту жителям району.

Відкрив засідання перший заступник голови РДА Іванов Ю. А.

Головний лікар КЗ «Центральна районна лікарня» Маковецький В.С., розповів про нові вимоги до роботи  терапевтичного відділенні центральної  рай лікарні і філій, напрацювання ряду пропозицій у РДА та у профільних депутатських комісіях райради щодо збереження ліжок, медичного та обслуговуючого персоналу.

Заступник голови районної ради Раздорожний Ю.Є. аргументував  доцільність  перепрофілювання  філій терапевтичного відділення центральної районної лікарні  в денні  стаціонари , а  на базі Великодальницької ЗПСМ  відкрити  паліативне відділення, яке так потрібне в районі.  Паліативна медицина і діагностика фінансуватимуться з державного бюджету. Для забезпечення ж догляду за людьми похилого віку, які зараз  утримуються у  філіях терапевтичного відділення ЦРЛ,  найкращим варіантом буде перепрофілювання філії медичного закладу в соціальний, тобто створення органами соціального захисту населення районної державної адміністрації відділення стаціонарного догляду.

Детальніше про  створення соціального закладу розповіла  керівник територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) райдержадміністрації Андреєва Н.М., зауваживши що у більшості районів такі соціальні центри вже створені.    

Обговорили також  проблеми введення  електронних  медичних  карток пацієнтів, електронні рецепти на програму «Доступні ліки», електронні рецепти  та інші  невідкладні  у програмі  реалізації медичної реформи.

У роботі засідання взяв участь Великодальницький сільський голова  Рибак В.Г., який  зауважив  про необхідність виваженості у всіх діях, раціональному  впровадженні нововведень і змін, розумінні, як  це вплине на  місцеві бюджети у загальному фінансуванні мед установ.         

Підсумовуючи  роботу засідання  Іванов Ю.А. підкреслив, що  після  вивчення  всіх пропозицій і вимог медичної  реформи на цьому етапі, буде зроблено   реальні розрахунки  фахівців  фінансового управляння районної державної адміністрації.

 

Прес-служба апарату районної державної адміністрації