08.11.2019

Гепатит «А» виявлено у с. Кам’янка

На апаратній нараді районної державної адміністрації цього тижня у порядку контролю слухалось питання про  виконання затвердженого  плану заходів щодо локалізації та ліквідації спалаху вірусного гепатиту «А» на території села Василівка.

Перший випадок захворювання зареєстровано у школярки села Василівка. Згодом захворіло ще чотири школяра і дорослий.  Після терміново скликаної комісії ТЕБ та НС  Василівською сільрадою виділено 34 тисячі грн. на придбання  вакцини для вакцинації  дітей та оточення хворих. Зроблено переоблік всіх дітей села, проводиться  вакцинація, імунопрофілактика. В школі оголошено 35-денний карантин. Здійснюються інші необхідні заходи. Василівська сільська рада  надала матеріальну допомогу двом хворим дітям, розглядається питання про допомогу іншим. 

Але зареєстровано два випадки захворювання на  вірусний гепатит «А» у селі Кам’янка. Проводиться згідно плану  відповідна робота по недопущенню поширення хвороби і в цьому селі.

Управлінням освіти Біляївської РДА видано указ по школах району щодо проведення профілактичних заходів на території шкіл та дошкільних навчальних закладів. Проведено роботу, щодо дотримання у закладах освіти вимог санітарного законодавства, організація та контроль за дотриманням індивідуального питного режиму, здійснення контролю з боку персоналу закладів освіти за дотриманням дітьми гігієнічних навичок та контроль за станом здоров’я дітей і порядку дій у разі виявлення ознак захворювання на вірусний гепатит «А». Активізовано інформаційно-роз’яснювальну роботу серед дітей та батьків щодо профілактики захворювання на вірусний гепатит «А» та гострі кишкові захворювання, в тому числі проведена робота з батьками щодо імунізації дітей та дорослих.

Ідуть подвірні обходи, ведеться профілактична і роз’яснювальна робота з населенням,  дезінфікуються  артсвердловини, наводиться санітарний порядок на вулицях. Питання знаходиться на постійному особистому контролі керівництва району.

 

Прес-служба апарату районної державної адміністрації