08.11.2019

Головні питання району розглянуто на колегії

Насичено і плідно проходила колегія райдержадміністрації. У залі засідань районної ради зібралися майже всі керівники органів місцевого самоврядування, структурних підрозділів районної ради та райдержадміністрації, територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади, голови постійних комісій, голови фракції політичних партій. На розгляді – важливі пункти порядку денного, які напряму мають вплив на розвиток громад та району в цілому.
Найперше, розглядалося головне – фінансове питання. Про виконання районного бюджету та бюджету Біляївського району за 9 місяців поточного року інформацію надала начальник фінуправління РДА Марина Кара. Вона озвучила цифри, які вказують на виконання бюджету по місцевим радам, створюючи тим самим доходну частину всього району.
Так, зведені показники по місцевим бюджетам Біляївського району за підсумками виконання 9 місяців 2019 року за доходами загального та спеціального фондів з урахуванням дотацій та субвенцій з державного та обласного бюджету забезпечено на 94,5%. Власні доходи забезпечено на 104,8 %, фактичне виконання становить 344 466,1 тис.грн., що на 15 840,6 тис.грн. більше планових призначень.
Невиконання пов’язано з тим, що до нас не надходять в повному обсязі міжбюджетні трансфери: субвенції з обласного та державного бюджетів, – зауважила Марина Кара.
Доходну частину бюджету загального фонду Біляївського району за січень-вересень 2019 року загальним обсягом з урахуванням дотацій та субвенцій з державного бюджету виконано на 95,8 %. Власні надходження загального фонду бюджету Біляївського району забезпечено на 104,1%, виконання становить – 329 526,8 тис.грн. В порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження збільшились на 15,6 %.
Також Марина Кара інформувала, що видаткову частину загального фонду бюджету району за 9 місяців 2019 року, з урахуванням субвенції з державного бюджету, при плані з урахуванням змін 805 291,0 тис. грн. профінансовано на 645 608,78 тис. грн., що становить 80,2%.
Окремо було обговорено стан використання субвенцій всіх рівнів головними розпорядниками коштів та місцевими радами. Марина Володимирівна акцентувала увагу на тому, що залишилося мало часу до кінця року, тому варто надати всі необхідні документи для отримання субвенцій, аби своєчасно використати кошти за призначенням. Адже на даний момент, освоєння бюджетних коштів на капітальні видатки не має гарного результату. Станом на 18 жовтня воно складає лише 41,6 % річних призначень.
Голова райдержадміністрації Василь Самокиш наголосив, що документи з актом виконаних робіт мають бути вчасно передані до фінуправління, щоб не створювати навантаження. «Якість та своєчасність – головне», – відмітив Василь Петрович.
Не за горами зима. А, як відомо, з снігопадами та поривами вітру відповідальні служби не завжди бувають підготовленими. Тому на колегії окремими питаннями було винесено початок опалювального сезону 2019-2020 років на території Біляївського району та заходи щодо підготовки об’єктів народногосподарського комплексу Біляївського району до роботи в осінньо-зимовий період 2019-2020 років. Про це інформувала начальник управління економічного розвитку та інвестиційної діяльності РДА Світлана Зубарєва.
Однією з постійних проблем є наявність заборгованості, як самих комунальних підприємств перед постачальниками, так і самого населення за спожиті комунальні послуги, – розповіла Світлана Зубарєва.
Не малу роль в підготовці відіграють підприємства-перевізники, а їх у нашому районі шість, близько 120 одиниць транспорту на 41 маршруті району: «Автобусний парк», «Турист», ПП «Яна», ПП «Нік», «Чорноморська транспортна компанія», ПП «Діамант». Тендери проводяться Одеською ОДА, адже це приміські маршрути.
В ході обговорення було відмічено, що стосовно недоліків перевезень не однократно надходили скарги від населення. Поганий стан транспортних засобів, грубість водіїв та відхилення від часу і руху маршруту – про це раніше повідомляли люди. Василь Самокиш, зокрема, наголосив на тому, що над цією проблемою треба постійно і продуктивно працювати.
Щодо придбання посипкового та паливно-мастильного матеріалів, укладення договорів робота велася місцевими радами.
За міжнародні автошляхи відповідають – ТОВ «СК Автострой» та «Облавтодор». По їхній готовності інформації не було, тож між присутніми виникла суперечка. Часто взимку погана підготовка стає великою проблемою для населення нашого району.
Також заслухано інформації від представників Біляївського ТЦК та СП (військкомату). На жаль, вони представили присутнім не найкращі результати роботи.
Щодо організації проведення призову громадян України на військову службу за призовом осіб офіцерського складу та про оповіщення офіцерів запасу говорив начальник відділення офіцерів запасу і кадрів Біляївського ТЦК та СП, майор Віталій Паладійчук. За його словами, через місцеві ради викликалось 105 офіцерів запасу - не прибув жоден, навіть ті, що мають законне право на відстрочку від військової служби. Для залучення на збори резервістів викликалось 73 офіцера запасу, а прибуло лише 3.
Не краще і з призовниками. Військовий комісар Біляївського ТЦК та СП, підполковник Сергій Корак у доповіді про осінній призов громадян України на строкову військову службу у 2019 році вказав, що станом на 22 жовтня до Одеського обласного збірного пункту наш район подав лише 14 призовників, а мав – 62. Нині закомплектовано – 2 чоловіка, в роботі – 7.
Старший інструктор відділення рейкрутингу та комплектування, старшина Валерій Кринін зробив висновки агітаційної роботи щодо прийняття громадян України на військову службу за контрактом.
Колегія пройшла. За кожне питання – проголосували. Підтримали й те, що у всіх сферах варто допрацювати. До сесії ще є час, а далі – рішення за депутатами.
Ольга УСАЧОВА