13.09.2018

Невідкладні завдання

12 вересня  у залі засідань РДА під  головуванням голови районної державної адміністрації  Самокиша  В.П.  відбулося засідання  державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при районній державній адміністрації. Як доповів начальник районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області Сьомік П.В., обстановка в області, щодо африканської чуми свиней загострилась. З початку року виявлено на території Одещини 21 випадок спалаху цієї вкрай небезпечної карантинної хвороби, в тому числі два – у серпні, в Болградському районі та  буквально на межі нашого району.

Після селекторної наради з головами РДА, ОТГ та міськими головами міст обласного значення,  нарадою у РДА визначено невідкладні завдання по організації та проведенню  відповідних заходів по недопущенню поширення африканської чуми свиней на територію району. Проте ряд рішень досі не виконано, або виконано часткову. Це неприпустимо.

Тому з метою недопущення занесення та територію району збудника африканської чуми свиней ДНПК при РДА  зобов’язала голів ОТГ та місцевих рад терміново взяти на облік  все поголів’я свиней на підконтрольних територіях,  проінформувати про магазини, які торгують м’ясом та м’ясними виробами, продовжити інформаційно-роз’яснювальну роботу по профілактиці АЧС.

Особливі вимоги – до  свиноферм, а також до реалізації  м’яса сільгосптварин. Визнано необхідним терміново  ліквідувати стихійну торгівлю, не допускати перевезення живих тварин, сировини та продуктів тваринного походження, посилити контроль  на пунктах пропуску через кордон та з інших неблагополучних  щодо АЧС районів  сировини тваринного походження навіть  у ручній поклажі і багажу громадян.

Поставлено завдання  також  проводити депопуляцію диких свиней , хижих та шкідливих тварин, особливо лисиць та шакалів, на території району , стежити за фізіологічним станом диких тварин у мисливських угіддях.

Вирішено заслухати відповідальних за виконання рішень ДНПК найближчими днямиі1 надалі проводити засідання ДНПК щомісячно.

 

Прес-служба апарату районної державної адміністрації