10.08.2018

Розвиток сільського господарства: лідерство зі збору врожаю та беспрецендентні програми підтримки

У всіх господарствах Одеської області завершилося збирання врожаю ранніх зернових та зернобобових культур. Відтак, у регіоні зібрано близько 3,6 мільйонів тонн зерна, що є найкращим показником по Україні.

«Результати збирання ранніх зернових в Одеській області, незважаючи на складні погодні умови навесні, — досить позитивні. Хочу подякувати нашим аграріям, які продемонстрували результат практично на рівні минулого року, хоча тоді була більш сприятлива погода. За показниками збирання врожаю ранніх зернових культур ми — у лідерах по країні», — зазначив голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов.

Тим часом, аграрії продовжують отримувати фінансову підтримку за урядовими та обласними програмами. Лише від початку року сума компенсацій та дотацій склала понад 25 мільйонів гривень. Кошти йдуть на розвиток тваринництва, садівництва і виноградарства, а також фермерських господарств.

«Підтримку має відчути кожен аграрій. Наполягаю, аби на місцях функціонували комунікаційні майданчики. Це завдання я поставив головам РДА та ОТГ. Необхідно доступно розповідати про те, які програми існують та що необхідно для участі в них. Далі — максимальний супровід поданих документів», — підкреслив голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов.

Приміром, трьом суб’єктам господарювання АПК затверджено подання на компенсацію відсотків за залученими кредитами у розмірі 409 тисяч гривень. Ще три господарства отримають 7,5 мільйонів гривень на розвиток хмелярства, закладення молодих садів, виноградників, ягідників і нагляд за ними. Окрім того, за утримання молодняка великої рогатої худоби дотації нараховано 277 фізичним особам на суму 496,6 тисяч гривень.

Наразі 102 сільськогосподарських підприємства звернулися, аби отримати часткову компенсацію вартості 160 одиниць придбаної техніки на суму майже 12 мільйонів гривень. За цією програмою та сумою дотації Одеська область посідає третє місце по Україні.

Нагадаємо, у 2018 році Максим Степанов запропонував збільшити фінансування АПК з обласного бюджету майже вдвічі. Регіональна програма підтримки доповнюється та відкрита для публічного обговорення.