23.03.2020

Рухова активність - здоров'я кожного - здоров'я нації

Здоров’я – це висока працездатність, гарний настрій, упевненість у собі. Фізичне здоров’я дає гарне самопочуття, бадьорість, силу. Психічне здоров’я дарує спокій, чудовий настрій, доброту, веселість. Соціальне здоров’я забезпечує успішність у навчанні. Але ніщо з цього не дається задарма. Для того, щоб зберегти своє здоров’я, треба докладати неабияких зусиль.

Стан здоров’я людини залежить на 20% від спадковості, на 10% від рівня розвитку медицини, на 20% від стану довкілля, на 50% від способу життя.

Академік Амосов стверджував: "Щоб бути здоровим, потрібні власні зусилля, постійні і значні. Замінити їх не можна нічим".

В процесі росту і розвитку людини відбуваються  значні зміни  опорно – рухової системи. У дитячому віці ці зміни пов’язані насамперед із ростом кісток, їхнім  окостенінням, формуванням постави, зміною пропорцій тіла.

Розвиток опорно – рухової системи значною мірою  залежить від ступеня рухової активності, харчування. Діяльності залоз внутрішньої секреції.

Народна мудрість каже: « Сила життя в здоровому  хребті». Хворобам хребта  сприяє малорухливий спосіб життя, довготривале перебування тіла  у фізіологічно незручному положенні: багатогодинне сидіння за письмовим столом  в школі, вдома,  за комп’ютером. При цьому  кровопостачання і забезпечення харчовими речовинами тканин, які прилягають до хребта,  тіл хребців і між хребцевих дисків, майже в 30 разів гірше, ніж при раціональному руховому режимі.

Зниження  рухової активності приводить до захворювання – гіподинамії. Це один із найшкідливіших чинників , який негативно впливає на процеси росту і розвитку людини, спричинює різні хронічні захворювання.

 Школярі близько 80% часу проводять сидячи. Тривале сидіння спричиняє зменшення працездатності всього організму, особливо мозку:

Знижується увага , слабшає пам’ять, погіршується координація рухів.

У малорухливих дітей порушується постава: розвивається сутулість і сколіоз.

Рух є потребою організму. Фізична зарядка, рухливі ігри,  фізична праця, катання на велосипеді, самокаті  сприяють зміцненню м’язів, покращенню роботи серця, легенів та інших  органів і систем.

Справедливими є слова: "Гроші втратив – нічого не втратив, час втратив – багато втратив, здоров’я втратив – все втратив".