24.12.2019

Відбулося засідання комісії з питань прав дитини РДА

Якщо з  батьками трапляється біда чи вони з якихось причин перестають виконувати свої батьківські обов’язки, суспільство стає на захист прав дитини. У нашому районі саме цим і переймається служба у справах дітей РДА. ЇЇ спеціалісти постійно відвідують неблагополучні, прийомні  сім’ї, співпрацюють з  сільськими радами, іншими службами і відомствами. Вони вносять пропозиції щодо розв’язання проблем дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, а рішення приймаються колегіально комісією з питань захисту прав дитини РДА. Роботи у неї вистачає. На минуле засідання комісії було винесено десять питань, кожне з яких стосувалось подальшої долі  неповнолітніх.

Двом дітям, які залишилися без батьківської турботи, призначено опікуном рідну бабусю. Взяли до уваги виконання обов’язків опікуна дитини та стан утримання та розвитку сироти з нашого району у прийомній сім’ї. Обстеження умов проживання у таких сім’ях – постійно під контролем служби.

На жаль, не для всіх сиріт знаходяться опікуни і прийомні сім’ї, їх влаштовують у  інтернатні заклади. Направлення до будинку дитини на цьому засідання погоджено для однієї дитини, якій не виповнилось і півтора рочки.

І все частіше туди направляються так звані соціальні сироти, тобто діти  вилучені з неблагополучних сімей, де їм загрожувала небезпека. Цьому передує велика копітка робота спеціалістів різних служб, виконкомів сільрад. Але, коли вона не дає бажаних результатів, доцільність позбавлення батьківських прав, вирішує  комісія РДА. Ці питання особливо важкі і відповідальні, але  часто рятівні для дітей. От і цього разу  без них не обійшлось.

На засіданні прийнято рішення, що стосуються майнових питань таких дітей. Затверджено індивідуальні плани соціального захисту дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та дітей, які опинились у складних життєвих обставинах.

 

Прес-служба апарату районної державної адміністрації.