24.12.2019

Відбувся випуск слухачів курсу соціальної адаптації військовослужбовців за міжнародним прєктом «Україна-Норвегія»

18 грудня у Біляївському міському Будинку культури відбувся випускний групи військовослужбовців та членів їх сімей з Біляївського району, які пройшли курс професійної перепідготовки та соціальної адаптації за проектом «Україна-Норвегія», втіленого міжнародним фондом соціальної адаптації України.

Завдяки підтримці районної та міської влади це перший випуск слухачів проекту в нашому районі з урочистим врученням відповідних сертифікованих посвідчуючи документів. А взагалі майже за п’ять років реалізації проекту «Україна-Норвегія» з перепідготовки і соціальної адаптації військовослужбовців та членів їхніх сімей в Україні, в тому числі в Лиманському районі та місті Чорноморську Одеської області соціальну адаптацію пройшли сотні та тисячі наших захисників. Для яких вона дуже потрібна для життя після служби в армії, зоні АТО.

Професійна перепідготовка даної категорії громадян на цивільні спеціальності, що користуються попитом на ринку праці України, організації власного бізнесу, сприяння учасникам проекту у правовій та соціальній адаптації до умов життя у громадянському суспільстві проводиться  навчальними закладами України, громадськими організаціями і норвезьким університетом  NORD.

В результаті виконання завдань курсової перепідготовки випускники отримують три документи: свідоцтво про професійну перепідготовку державного зразка (від навчального закладу України), спільний сертифікат університету NORD та українського навчального закладу, спільний диплом Міністерства закордонних справ і Міністерства оборони Норвегії. Дуже важливо, що слухачі даного курсу мають переваги при працевлаштуванні в ряді країн Європи.

В урочистому випускному взяли участь заступник голови районної державної адміністрації Рудоманенко О.В., голова  районної ради Мишаглі О.Г., Біляївський міський голова Бухтіяров М.П., а також заступник посла Королівства Норвегія Фрідріх Артур, Почесний консул Королівства Норвегія Хомячов О.Є., керівник Південного регіонального сектору державної служби України в дислокації внутрішніх військ Сторожук М.М., представник Міжнародного Фонду соціальної адаптації Філіна О.В., проректор Південноукраїнського національний педагогічний університет імені К.Д. Ушинського», керівник проекту «Україна – Норвегія» Тронько В.П.

Слова вдячності та найщиріші побажаннями на майбутнє лунали від представників місцевої влади. Від Біляївської районної державної адміністрації лист подяку вручили Надзвичайному і Повноваженому

Послу Королівства Норвегія в Україні Уле Тер'є Хорпестаду, від районної ради  Рубцову Володимиру Сергійовичу та колективу Міжнародного фонду соціальної адаптації за дуже важливу і необхідну роботу у проєкті.  

 

Прес-служба апарату районної державної адміністрації.