13.09.2018

Велика хліборобська рада у Покровському

За доброю традицією перед початком польових робіт  аграрії   Одещини  зіграються на базі  державного насіннєвого підприємства  Національної Академії Аграрних наук України на щорічну науково-практичну конференцію, щоб  разом  з науковцями  підсумувати  уроки боротьби за урожай цього року і визначити стратегію  боротьби за урожай прийдешній.

Хлібом-сіллю на вишиваному рушнику зустріли  високих гостей у Покровському та вручили запашний коровай голові Біляївської районної державної адміністрації Василю Самокишу.

 Відомо, що у програмуванні врожаю саме  технологія та насіння  визначають успіх за будь-яких погодних умов. Покровське якраз і займається  випробовуванням нових сортів та їх розмноженням. Для цього тут створена чудова виробнича база, сформована високопрофесійна команда спеціалістів та механізаторів, накопичено  великий досвід.

Про нові сорти, їх особливості розповів  учасникам обласної семінар-наради  директор Покровського  Олександр  Баранов. Він організував  показ критого сучасного  гарману та насіннєвого заводу, увесь процес роботи над зерном аж до затарювання  насіння у мішки. Учасники оглянули потужну техніку тутешніх землеробів, а також мали змогу познайомитись з тваринництвом, без якого, як твердить Олександр Баранов, неможливо ефективно займатися землеробством.

Щирості та   предметності великої розмови аграріїв  задав своїм вступним виступом  під час пленарної частини директор Селекційно-генетичного інституту – Національного центру насіннєзнавства та сортовивчення Соколов В.М. та  провідні вітчизняні науковці-аграрії Лінчевський А.А., Бабаян О.В., Юркевич Є.О. та інші. Про підсумки  сільськогосподарського року для хліборобів Одещини і завдання на наступний рік, державну підтримку  аграріїв  говорив начальник управління аграрної політики обласної державної адміністрації Петрів І.М.

Привітав  високе зібрання теплими словами і добрими напуттями голова Біляївської райдержадміністрації Василь Самокиш.

Дали слово і партнерам землеробів, представникам кампаній поставщиків добрив, гербіцидів та отрутохімікатів, стимуляторів росту рослин, без яких нині не можна вже ефективно програмувати високі врожаї  якісного зерна.

Аграрії  не лише слухали, а й самі ділилися досвідом, ставили питання науковцям. І роз’їжджаючись, дякували господарям, органі заторам цієї такої корисної наради за  потужний заряд ідей,  спілкування та обмін досвідом з  товаришами та партнерами,  можливість свідомого  вибору  стратегії у боротьбі за наступний врожай, засів під який почнеться вже у  найближчі тижні. Хороші нещодавні  дощі – теж  у підмогу хліборобам.

 

Прес-служба апарату районної державної адміністрації