12.06.2018

Задля захисту і безпеки населення

Забезпечення належного захисту населення і територій від наслідків надзвичайних ситуацій віднесено до основних повноважень органів місцевого самоврядування. І протипожежна безпека тут ставиться на перше місце. У цьогорічному обласному бюджеті на забезпечення протипожежної безпеки закладено небувало велику суму – понад 111 млн.грн.

У лютому на виконання доручення голови ОДА Максима Степанова щодо активізації створення місцевих пожежних команд  на позачерговому засіданні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Біляївської районної державної адміністрації головам місцевих рад району було рекомендовано розглянути це питання і почати роботу по створенню місцевих пожежних команд.

Наразі в нашому районі  функціонує Нерубайська місцева пожежна команда, яка утримується за рахунок місцевих бюджетів Нерубайської, Усатівської, Августівської сільських  рад.

Але, як з’ясувалося 11 червня на засіданні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій ОДА, в  якому у формі селекторної наради взяли участь керівники всіх РДА та ОТГ області,  у семи районах і 14 ОТГ їх ще не створено. Тож голова Одеської ОДА Максим Степанов  поставив вимогу саме до їх керівників активізувати створення місцевих пожежних команд. І нарікання на нестачу коштів тут не приймаються, адже пропозицій про створення пожежних команд шляхом співфінансування ні від кого ще не надходило. Всього ж в області цього року слід створити ще близько півсотні місцевих пожежних команд.

Крім питання про утворення та фінансування місцевих пожежних команд на цьому ж засіданні  розглянуто стан протипожежного захисту об’єктів літнього відпочинку, забезпечення санітарно-епідеміологічного благополуччя населення влітку, а також підготовку місць масового відпочинку на воді, затвердження переліку об’єктів, які підлягають обладнанню автоматизованими системами раннього виявлення загрози виникнення надзвичайних ситуацій та оповіщення.

 

Прес-служба апарату районної державної адміністрації