06.07.2018

Жнива-2018: засідання штабу

4 липня в залі засідань райдержадміністрації проведено розширене засідання районного оперативного штабу по координації збирання ранніх зернових і зернобобових культур під головуванням голови районної державної адміністрації Самокиша Василя Петровича та голови районної ради Мишаглі Олега Григоровича, за участю керівників сільськогосподарських підприємств району.

Під час наради керівникам господарств озвучили, як проходять зернозбиральні роботи в підприємствах району і що станом на 4 липня зібрано врожаю на площі  18966 га, а це 57% від запланованих площ, одержано - 56,4 тисячі тон зерна з урожайністю 32,5 ц/га. Через спекотну весну і літо та відсутність опадів на протязі майже чотирьох місяців аграрії недоотримали 20 відсотків врожаю зернових культур. Найкращого врожаю озимої пшениці отримано в господарствах ДП ДГ Покровське – 47,0 ц/га, ДП "ЕБ "Дачна" СГІ - НЦНС – 45,7 ц/га та ТОВ "Агролідер ЛТД" – 45,0 ц/га.

Доведено вимоги пункту 3 протоколу засідання колегії Одеської обласної державної адміністрації № 2 від 05 червня 2018 року щодо укладення меморандумів по сплаті власникам паїв на рівні не менше ніж 8 відсотків від нормативно грошової оцінки, повної сплати ПДФО в бюджет з виплаченої орендної плати за паї, що визвало великий резонанс та дискусію. Керівництвом району рекомендовано сільгоспвиробникам виконати вимоги колегії, адже за таких умов можливо суттєво збільшити наповнення місцевих бюджетів, що дасть можливість нашому району розвиватись.

Наголошено про необхідність виконання заходів по забезпеченню техногенної та протипожежної безпеки під час збирання врожаю зернових культур, заготівлі грубих кормів в 2018 році, а також про заборону випалювання стерні та пожнивних решток.

Представники Біляївського відділу поліції ГУНП в Одеській області доповіли про контролювання за перевезенням продукції на транспортних засобах згідно вимог постанови Кабінету Міністрів України № 869 від 21 жовтня 2015 року «Про внесення змін до пункту 22.5 Правил дорожнього руху». У зв’язку з чим Самокиш В.П. та Мишаглі О.Г. закликали сільгоспвиробників виконувати вимоги зазначеної постанови та берегти дороги на території району.

 

Відділ агропромислового розвитку та охорони довкілля РДА