Біляївська районна державна адміністрація. Комісія з питань техногенно – екологічної безпеки Та надзвичайних ситуацій "Про забезпечення заходів щодо профілактики грипу та гострих респіраторних вірусних інфекцій серед населення області в епідсезон 2013

Біляївська районна державна адміністрація

 

Комісія з питань техногенно – екологічної безпеки

Та надзвичайних ситуацій

 

Подання на засідання комісії

 

Про забезпечення заходів щодо профілактики грипу та гострих респіраторних вірусних інфекцій серед населення області в епідсезон
2013-2014 років

 

 

Грип та гострі респіраторні інфекції залишаються актуальними на сучасному етапі і зберігають такі характеристики епідемічного процесу, як масовість, сезонність, багаторічну циклічність. Щорічно на ці інфекції хворіє близько 17%  жителів області, що складає більше 90% всіх випадків інфекційних захворювань.

Грип та ГРВІ займають перше місце і в структурі економічних збитків від інфекційної патології, які в області складають близько 65 млн .грн. Ці збитки обумовлені не тільки витратами на ліки, медичну допомогу, госпіталізацію, але головним чином втратою робочих днів.

В районі з вересня поточного року розпочався сезонний ріст гострих респіраторних вірусних інфекцій. Щотижневий приріст складає від 11 до 20%. Основна питома вага захворілих припадає на дітей 0 – 17 років 72 %, серед них на дітей шкільного віку.

З урахуванням прогнозу захворюваності  Центру грипу та ГРВІ, у поточному епідсезоні підключаються до циркуляції два нових віруси грипу A/H3N2/Victoria/ та B/Massachusetts/,  які  можуть спричинити значний підйом захворюваності з високим ризиком ураження населення, у першу чергу  організованих колективів.  За звітний тиждень на грип та ГРВІ по району захворіло 1814 осіб, з них 1355 ( 75,6%) становлять діти до 17 років. Показник захворюваності на грип та ГРВІ ( сумарно ) серед населення складає 40,3 ( при обласному 34,7 ) на 10 тисяч. Порівняно з попереднім тижнем загальний рівень захворюваності зріс на 11,1%, у тому числі серед дітей – на 14,8%, серед дорослого населення – залишився практично на рівні. З початку епідсезону методом ПЛР досліджено 81 зразок матеріалу від хворих на грип та ГРВІ , в.ч. 13 зразків на 45 тижні, позитивних немає.

Єдиним ефективним засобом профілактики грипу залишається щорічна  імунізація.

Вже на протязі останніх років в районі щорічно проводиться передсезонна імунізація груп ризику, в першу чергу медпрацівників, осіб закритих інтернат них закладів за кошти місцевого бюджету та інших джерел, не заборонених законодавством і , як результат, це зниження захворюваності та відсутність спалахів серед цих контингентів.

Однак, до теперішнього часу імунізація групах ризику в районі не розпочата.  Необхідно виділити кошти для придбання протигрипозної вакцини.

По області загальна кількість вакцинованих проти грипу склала 1164 осіб, що становить 0,05% від кількості населення. Серед щеплених 19% - це діти до 18 років. За звітний тиждень щеплено 715 осіб, що в 4,6 рази більше ніж на минулому тижні. В запланованих груп ризику щеплено 11%, у тому числі медичного ризику – 9%, епідемічного – 11,8%. Імунізація населення проводиться переважно за рахунок місцевого бюджету – 42%, підприємств – 30%, за власні кошти щеплено 26%, інші джерела – 3%.

 

 

 

Начальник Біляївського районного

управління,

головний державний санітарний лікар

Біляївського району                                                                                                                                  А.В.Молокова

 

 

 

 

 

 

Біляївська районна державна адміністрація

 

Комісія з питань техногенно – екологічної безпеки

Та надзвичайних ситуацій

 

Рішення

 

Про забезпечення заходів щодо профілактики грипу та гострих респіраторних вірусних інфекцій серед населення області в епідсезон
2013-2014 років

 

 

З метою підготовки до епідемічного підйому захворюваності в районі, відповідно до Постанови головного державного санітарного лікаря України від 16.09.2013р. №20 «Про забезпечення заходів щодо профілактики грипу та гострих респіраторних вірусних інфекцій в епідсезон 2013-2014рр.»  та рішення колегії МОЗ України від 04.10.2013р. «Про стан забезпечення санітарно-епідемічного благополуччя населення та готовності системи охорони здоров’я до сезону підвищення гострих респіраторних захворювань в осінньо-зимовий період 2013-2014 років», комісія вирішила:

1.Фінансовому управлінню райдержадміністрації Кара М.В.

1.1. Виділити кошти з резервного фонду районного бюджету Біляївської  районної лікарні на закупівлю протигрипозної вакцини для імунізації груп ризику ( медичних працівників, дітей та вихователів дитячих садків, педагогів шкіл), придбання дезінфекційних засобів, антисептиків та засобів індивідуального захисту.

                                                                    Термін – листопад 2013 року

2. Головному лікарю Біляївського району Маковецькому В.С. забезпечити:

2.1.Готовність лікувально-профілактичних закладів до підйому захворюваності на грип та ГРВІ, госпітальних баз, наявність необхідного запасу противірусних препаратів, засобів індивідуального захисту, дезінфекційних та антисептичних засобів, спеціальної медичної апаратури, укомплектування бригад для надання консультативної та медичної допомоги,

2.2. Проведення  імунізації проти грипу у групах ризику, у першу чергу медпрацівників дільничної мережі та швидкої допомоги.

У передепідемічний сезон

 

2.3. Додаткове залучення фахівців загального профілю, для обслуговування хворих на дому.

При введенні оперативного плану

 

 

3. Виконуючому обов’язки начальника освіти Паненко А.І., керівникам навчальних закладів, завідуючим дитячими садками:

3.1.Здійснювати контроль за додержанням санітарно-гігієнічного та протиепідемічного режиму, недопущення перебування в цих закладах осіб із симптомами гострих респіраторних вірусних інфекцій і грипу; попередженням участі дітей з катаральними проявами у громадських святкових заходах;

 

3.2. При високому рівні захворюваності дітей в організованих колективах (більш як 30% від загальної кількості) вирішувати питання щодо тимчасового припинення функціонування закладу.

3.3. У разі прийняття рішень щодо введення обмежувальних протиепідемічних (карантинних)  заходів, зокрема щодо призупинення навчального процесу у школах району, забезпечувати широке інформування населення території щодо мотивів прийнятих рішень, чітких строків завершення реалізації заходів.

3.4. Вжити заходів щодо укомплектування дошкільних, загальноосвітніх закладів медичними кадрами, забезпечення медичних пунктів необхідними засобами та обладнанням (термометри, бактерицидні випромінювачі, дезінфекційні та антисептичні засоби, засоби особистої гігієни та індивідуального захисту).

Терміново

 

4. Керівникам підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності:

 

4.1. Розглянути питання закупівлі вакцин проти грипу для своєчасного проведення профілактичних щеплень, та засобів для неспецифічної профілактики грипу і ГРВІ, відзвітувати про проведену імунізацію проти грипу Біляївського районного управління  Держсанепідслужби  в Одеській області.

Терміново

 

4.2. Організувати роботу щодо дотримання необхідного температурного режиму та забезпечити працюючих на відкритому повітрі приміщеннями для обігріву та прийому харчових продуктів.

Протягом зимового періоду

2013-2014років

 

 

5.Начальнику Біляївського районного управління Держсанепідслужби в Одеській області Молоковій А.В.

5.1. Проводити систематичний моніторинг та розшифровку етіології захворювань на грип та ГРВІ, в першу чергу - в організованих колективах, а також у осіб з тяжким клінічним перебігом хвороби із застосуванням методів лабораторної діагностики.

Постійно

 

5.2. Невідкладно вносити подання до органів виконавчої влади при епідемічному зростанні захворюваності (перевищення епідемічного порогу) з метою запровадження, у встановленому законом порядку, особливих умов та режимів праці, навчання, пересування і перевезення, спрямованих на запобігання поширенню захворюваності.

5.3. Забезпечити нагляд за дотриманням санітарно-протиепідемічного режиму в лікувальних закладах району, в навчальних закладах, на об’єктах торгівлі, громадського транспорту, в готелях та інших місцях масового скупчення людей, контроль за виконанням обмежувальних заходів лікарняними закладами та навчальними закладами, підприємствами торгівлі, громадського харчування та іншими організаціями.

Протягом епідсезону

 

 

5.4. Забезпечити нагляд за підготовкою підприємств, установ та організацій, незалежно від форм власності, до осінньо-зимового періоду в частині дотримання оптимальних параметрів мікроклімату приміщень відповідно до вимог санітарних норм.

Протягом епідсезону

 

 

6. Начальнику Біляївського районного  управління Державної санітарно-епідеміологічної служби в Одеській області Молоковій А.В., головному лікарю Біляївського району Маковецькому В.С. здійснювати санітарно-освітню та роз’яснювальну роботу серед населення щодо заходів індивідуальної та колективної профілактики грипу та ГРВІ, необхідності своєчасного звернення за медичною допомогою у разі появи ознак захворювання.

Постійно, протягом епідсезону

 

7. Контроль за виконанням рішення залишаємо за собою.

 

 

 

 

 

Голова комісії

 

 

Секретар комісії