ДОСВІДЧЕНІ КУХАРІ БЕЗ КВАЛІФІКАЦІЇ ОТРИМАЛИ ДОКУМЕНТ ДЕРЖАВНОГО ЗРАЗКА В ЦЕНТРІ ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОЇ ОСВІТИ

Одним із завдань служби зайнятості є організація роботи з підтвердження професійної кваліфікації за результатами неформального професійного навчання за робітничими професіями, що дає можливість підтвердити свої знання, виконавши кваліфікаційну роботу на потрібний розряд, та отримати документ державного зразка.

Біляївський центр зайнятості з початку 2018 року активно проводить роботу щодо можливості підтвердження результатів неформального професійного навчання за професією «Кухар». Як результат в червні місяці до нас звернулися Тетяна Павлівна, кухар шкільної їдальні Біляївської ЗОШ №1 І-ІІІ ст. та  Тетяна Миколаївна, яка більше десяти років працює у ДНЗ №1 «Веселка», на даний час шеф-кухар. Дівчата вирішили підтвердити свої знання, вміння та навички з кухарської справи, які вони придбали під час роботи в закладах харчування, відповідним документом державного зразка – документом про  освіту, з підтвердження своєї кваліфікації «Кухаря» 3 –го розряду.

В центрі зайнятості кандидатам запропонували заповнити Анкету самооцінювання, яка передбачає визначення рівня професійної підготовки. За результатами цього анкетування дівчат було направлено до  Одеського центру професійно технічної освіти державної служби зайнятості, щодо подальшої процедури отримання кваліфікації. А нам лишалося чекати…

І ось наші дівчата приїхали і найперше що зробили, з словами вдячності завітали до  нас, до центру зайнятості, де за круглим столом поділилися своїми враженнями. Зморені, але щасливі Тетяна Павлівна та Тетяна Миколаївна розповідали як готувалися та складали теоретичну частину іспиту у тестовому режимі на комп’ютері, що дозволяло їм приступити до виконання практичного завдання. Особливий для Тетян був практичний день: До послуг -кандидатам - обладнана усім необхідним навчальна кухня-лабораторія, де вони показали свою майстерність.  

 

Провідний фахівець з питань зайнятості

відділу надання соціальних послуг

Біляївської  районної філії

Одеського обласного центру зайнятості                                      Н.І.Халявіцька