Легальна зайнятість населення – стабільне майбутнє

В Біляївській районній філії Одеського обласного центру зайнятості пройшов семінар «Легальна зайнятість», метою якого було підвищення обізнаності громадян щодо переваг легальної зайнятості та застереження від проявів шахрайства при працевлаштуванні як на вітчизняних виробництвах так і за межами України. До участі в заході були запрошені представники Біляївського відділу з питань призначення та перерахунку пенсій Управління Пенсійного фонду України в Одеській області, Управління соціального захисту населення Біляївської РДА та Біляївського бюро правової допомоги.

Головний спеціаліст Управління соціального захисту населення Біляївської районної державної адміністрації Світлана Візнюк зазначила, що використання роботодавцями робочої сили без легального оформлення трудових відносин – є грубим порушенням прав найманих працівників. Згода на роботу без оформлення трудових відносин або з виплатою зарплати «у конверті» – це ризик залишитися без оплачуваної відпустки, без оплати лікарняних у разі тимчасової непрацездатності, без страхового стажу для обчислення пенсій, без матеріального забезпечення на випадок безробіття.

Представник Пенсійного фонду Інна Коба, звернула увагу присутніх на те, що погоджуючись на нелегальну роботу, найманий працівник позбавляє себе права на зарахування періоду роботи до страхового стажу, згідно з яким обчислюється пенсія і як результат отримання мінімальної пенсії за віком; неможливість зарахування пільгового стажу у разі виходу на пенсію на пільгових умовах. «Роботодавець, який виплачує зарплату «в конверті» – пенсію «в конверті не принесе», - саме так закінчила свій виступ Інна Степанівна.

Начальника бюро правової допомоги Мая Мосійчук проінформувала присутніх про законодавство України, що захищають права людини. Особлива увага була звернена на наслідки неофіційного працевлаштування за межами України та записи в трудових книжках. Бажаючі отримали інформаційні буклети з правових питань.

В кінці зустрічі у всіх присутніх була змога задати гостям запитання, які особливо актуальні на сьогоднішній день, адже на зустрічі були присутні як особи з обмеженими фізичними можливостями так молодь і люди старшого покоління. Жоден з присутніх не залишився осторонь від піднятих питань, адже легальна трудова зайнятість – це основа соціальної захищеності населення. Працюючи легально та отримуючи зарплату, кожен зможе захистити себе, своє майбутнє та стабільне майбутнє нашої країни.

 

Провідний фахівець з питань зайнятості

відділу надання соціальних послуг

Біляївської районної філії

Одеського обласного центру зайнятості                                      Н.І.Халявіцька