Міфи та факти про торгівлю людьми

Сьогодні трудова міграція, як глобальне явище яке має і позитивні, і негативні наслідки. На жаль, деякі з українських громадян, що виїхали за кордон, стають жертвами зловживань у галузі трудових відносин та експлуатації. Найчастіше це відбувається через те, що вони не обізнані зі своїми правами, і виїжджаючи з України, не знають, що очікує на них у країні призначення.

В рамках підвищення обізнаності громадян з цих питань 18.04.2018 року в Біляївському районному центрі зайнятості пройшов Семінар-тренінг за участю представників благодійної організації «Карітас Одеса»: керівник проекту «Консультаційний центр по попередженню торгівлі людьми і трудової експлуатації Алла Тихолаз та психолог Олексій Тихолаз та начальник бюро правової допомоги Мая Мосійчук.

З вступним словом до присутніх звернулася спеціаліст центру зайнятості Наталія Халявіцька, яка звернула увагу присутніх на проблему працевлаштування людей зазначених категорій на сьогоднішньому ринку праці, та можливість отримати БЕЗКОШТОВНО освіту в Одеському центрі професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості. Надана інформація щодо можливості офіційного тимчасового працевлаштування кваліфікованих працівників з числа громадян України в будівельній галузі на підприємства Держави Ізраїль.

В доступній та цікавій формі представників благодійної організації «Карітас Одеса» не лише донесли до відома присутніх «Міфи та факти про торгівлю людьми», а й при цьому залучили до діалогу, в якому кожен бажаючий мав змогу висловити свою думку поділитися своїми знаннями. В кінці зустрічі присутні мали змогу переглянути фільм «Життя на продаж».

Начальника бюро правової допомоги Мая Мосійчук проінформувала присутніх про законодавство України, що захищають права людини, особлива увага була звернена на заходи проти насильства та дії щодо захисту прав людини. Бажаючі отримали інформаційні буклети з правових питань.

 

Провідний фахівець з питань зайнятості

відділу надання соціальних послуг

Біляївського районного центру зайнятості                                  Н.І.Халявіцька