Служба зайнятості інформує: легальна зайнятість – наша впевненість у завтрашньому дні!

В Біляївському центрі зайнятості, з метою підвищення обізнаності населення про всі негативні наслідки неофіційного працевлаштування, заплановані та проводяться семінари «Легальна зайнятість». Питання легалізації трудових відносин на сьогодні є надзвичайно актуальним, а цифри неофіційних працівників є досить високими. Роботодавці уникають легального використання робочої сили, та не укладають передбачені законодавством трудові договори. А неофіційний найманий працівник власноруч позбавляє себе права на зарахування періоду роботи до страхового стажу, згідно з яким обчислюються пенсія, соціального пакету, матеріальної допомоги у разі настання безробіття, а також компенсації тимчасової непрацездатності.

Саме ці питання були підняті фахівцем з профорієнтації Наталією Халявіцькою під час проведення семінару «Легальна зайнятість». В заході також прийняли участь і соціальні партнери начальник Біляївського бюро правової допомоги Мая Мосейчук, спеціаліст Управління соціального захисту населення Біляївської районної державної адміністрації Світлана Вознюк та головний спеціаліст Малиновського обєднанного управління. Пенсійного фонду України в м.Одеса (Біляївський відділ) Інна Коба.

Присутні отримали інформаційні буклети та відповідь на питання, які їх цікавили, а саме: економічна експлуатація, торгівля людьми, особливості укладання трудового договору, цивільно-правової угоди, порядок розрахунку пенсії та що впливає на обчислення пенсії.

В кінці зустрічі спеціаліст центру зайнятості наголосила: «Обов’язок служби зайнятості – інформування населення про переваги легальної зайнятості, а кожна людина самостійно вирішує, що для неї важливіше – жити сьогоденням або ж мати впевненість у завтрашньому дні, отримуючи надійні соціальні гарантії забезпечуючи собі майбутнє.».

Провідний фахівець з питань зайнятості

відділу надання соціальних послуг

Біляївської районної філії

Одеського обласного центру зайнятості                                     

Н.І.Халявіцька