Служба зайнятості інформує: реальна можливість отримати посвідчення «кухаря» державного зразка

Так сталося, що за викликом часу, станом економіки, матеріального становища та інших причин, багато людей навчилися робітничим професіям, а ось документів, які підтверджують знання не мають.

Постановою КМУ від 15 травня 2013 р. № 340 затверджено «Порядок підтвердження результатів неформального професійного навчання осіб за робітничими професіями».

Для проходження експертизи результатів неформального професійного навчання ВАМ необхідно звертається до служби зайнятості, надати копію документа про стаж роботи, медичні довідки, за наявності – документ про освіту, копію трудової книжки. Згідно заяви особи, що бажає отримати підтвердження професійних знань, умінь і навичок створюється Комісія, яка проводить кваліфікаційну атестацію та приймає рішення щодо присвоєння (підвищення) або відмову у присвоєнні (підвищенні) робітничої кваліфікації за результатами неформального професійного навчання. В разі прийняття позитивного рішення, особі видається свідоцтво, сертифікат державного зразка.

І сьогодні успішні приклади у нас є! Дві Тетяни, які в червні місяці минулого року звернулися до нас: Тетяна Павлівна, кухар шкільної їдальні Біляївської ЗОШ №1 І-ІІІ ст. та  Тетяна Миколаївна, яка більше десяти років працювала у ДНЗ №1 «Веселка». А цього року  Наталія Миколаївна з Троїцького та Марія Миколаївна з Біляївки отримали омріяний документ про освіту. Наталію Миколаївну вже наступного дня, після отримання документу державного зразка, було переведено з кухонного робітника на кухаря 3 розряду в Військово-медичному клінічному центрі Південного регіону.

Мойсеєва Наталія Миколаївна, кухар Троїцького дитячого садочка «Теремок», має великий досвід роботи кухарем, а ось життя склалося так, що відповідної освіти не мала. «Дуже вдячна за можливість проходження навчання, адже я потрапила в справжню круговерть подій. Протягом декількох днів ми познайомилися з чудовими майстрами, ЛЮДЬМИ, які зацікавлені в долі кожного з нас, Людьми, які готові прийти на допомогу та надати необхідну пораду; поспілкувалися з колегами по цеху. Враження переповнюють».

Родзинкою профнавчання, назвала Наталія Миколаївна, - неформальне навчання. І це дійсно так. Ця послуга буде цікава для тих, хто має досвід роботи за професією кухар і мріє отримати документ про освіту, або прагнуть підвищити розряд.

Цю послугу оплачує або роботодавець, який зацікавлений у отриманні підтверджуючого документа своїм працівником, або безпосередньо сам працівник. Підтвердження результатів триває три дні.

Бажаючі отримати посвідку «кухаря» державного зразка можуть звернутися до Біляївської районної філії Одеського обласного центру зайнятості. Графік навчання вже затверджено: 29.07.2019 – 02.08.2019 та

                      19.08.20109 – 23-08.2019 

ЗА ДОДАТКОВОЮ ІНФОРМАЦІЄЮ ЗВЕРТАЙТЕСЯ ДО БІЛЯЇВСЬКОЇ РАЙОННОЇ ФІЛІЇ ОДЕСЬКОГО ОБЛАСНОГО ЦЕНТРУ ЗАЙНЯТОСТІ ЗА ТЕЛЕФОНОМ 2-28-80

 

Провідний фахівець з питань зайнятості  відділу надання

соціальних послуг Біляївської районної філії

Одеського обласного центру зайнятості                                                

Н.І.Халявіцька