СОЦІАЛЬНИЙ СУПРОВІД ЛЮДЕЙ ПЕРЕДПЕНСІЙНОГО ВІКУ

Людина передпенсійного віку - це люди, найбільше багатство яких - досвід, знання, уміння, мудрість. Проте знайти гідну роботу нелегко, роботодавці віддають перевагу молодому віку. Люди передпенсійного віку вважаються однією з найбільш вразливих категорій безробітних, саме тому вони потребують соціального захисту і психологічної підтримки в умовах адаптації до реалій сьогодення. Служба зайнятості постійно сприяє людям цієї категорії у вирішенні питань зайнятості, з огляду на їхні індивідуальні потреби та можливості, шляхом надання безкоштовно спектру різноманітних соціальних послуг. Однією з таких послуг є соціальний супровід, що здійснюється за підходом кейс-менеджменту.

Яскравим прикладом з запровадження методики профілювання безробітних є працевлаштування Мельника Володимира Анатолійовича, який довгий час шукав роботу, але самотужки працевлаштуватися так і не вдалося, саме тому Володимир Анатолійович в перших числах листопада у відчаї звернувся до Біляївського районного центру зайнятості і готовий на будь яку роботу. За освітою – бджоляр. В минулому працював оператором котельні, комірником.

Під час відвідування центру зайнятості безробітний надав згоду на проходження анкетування та профілювання під час якого виявив високий рівень мотивації до працевлаштування. Для подолання бар'єрів в пошуку роботи особистий консультант служби зайнятості надав чоловікові пакет послуг, передбачений індивідуальною програмою сприяння працевлаштуванню. В результаті злагодженої роботи фахівців служби зайнятості, протягом двох тижнів безробітний був працевлаштований оператором котельні до військової частини, де і продовжує працювати на теперішній час.

 

Провідний фахівець з питань зайнятості

відділу надання соціальних послуг

Біляївського районного центру зайнятості                                   Н.І.Халявіцька