ТОРГІВЛЯ ЛЮДЬМИ - СУЧАСНЕ РАБСТВО

Згідно зі статистикою Організації з безпеки і співпраці в Європі торгівля людьми вийшла на третє місце за прибутками у міжнародному злочинному світі. Перше і друге місця посідають торгівля зброєю і наркотиками. На сьогодні торгівля людьми дає мільйонні прибутки. Саме тому 30 липня проголошений Генеральною Асамблеєю ООН Всесвітній день протидії торгівлі людьми, з метою привернення уваги до тяжкого становища мільйонів жінок, чоловіків і дітей з усіх куточків світу, які стали жертвами торгівлі людьми, а також заохочення людей активно допомагати і протидіяти цьому злочину.

В Біляївської районної філії Одеського обласного центру зайнятості також заплановані та проходять заходи, приурочені цій події. Не перший рік Біляївський центр зайнятості співпрацює з благодійною організацією «Карітас Одеса»: керівник проекту «Консультаційний центр по попередженню торгівлі людьми і трудової експлуатації Алла Тихолаз та психолог Олексій Тихолаз.

24 липня спеціалістами центру зайнятості проведено семінар–тренінг "Запобігання нелегальній трудовій міграції, торгівлі людьми, експлуатації дитячої праці" за участю Алли та Олексія, » які не лише донесли до відома присутніх «Міфи та факти про торгівлю людьми», а й при цьому залучили до діалогу, в якому кожен бажаючий мав змогу висловити свою думку поділитися своїми знаннями. В кінці зустрічі присутні мали змогу переглянути фільм «Життя на продаж» та отримати розданий друкований матеріал.

До присутніх звернулася спеціаліст центру зайнятості Наталія Халявіцька, яка звернула увагу присутніх на послуги, які надаються центром зайнятості, при цьому наголосивши, що будь яка послуга надається БЕЗКОШТОВНО. Проінформувала  присутніх про стан ринку праці, актуальні вакансії, більше 200 зареєстрованих в центрі зайнятості; можливості підвищення конкурентоспроможності за допомогою ваучера, підвищення кваліфікації та отримання освіти у Державному закладі «Одеський центр професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості». Надана інформація щодо можливості офіційного тимчасового працевлаштування кваліфікованих працівників з числа громадян України в будівельній галузі на підприємства Держави Ізраїль.

Прийняла участь у заході і головний спеціаліст Біляївського відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції Світлана Селюк, з метою роз’яснення прав та обов’язків громадян в рамках акції «Я маю право».

 

Провідний фахівець з питань зайнятості

відділу надання соціальних послуг

Біляївської районної філії

Одеського обласного центру зайнятості                                            Н.І.Халявіцька