Виїзний профорієнтаційний захід для молоді в Державному спеціалізованому клінічному дитячому санаторії «Хаджибей» с. Холодна Балка

24 квітня Біляївським районним центром зайнятості організований та проведений на території Державного спеціалізованого (спеціального) клінічного дитячого санаторія «Хаджибей» с. Холодна Балка «Виїзний профорієнтаційний захід для молоді». До участі в заході були запрошені соціальні партнери: начальник. бюро правової допомоги Мая Мосійчук; начальник відділу у справах ветеранів війни та надання пільг пільговим категоріям населення УСЗН Біляївської РДА Ольга Касьяненко; головний державний соціальний інспектор УСЗН Біляївської РДА Наталя Рогачко та фахівець із соціальної роботи Біляївського районного ЦСССДМ Ольга Неплій.

З вступним словом до присутніх звернулася фахівець центру зайнятості Наталія Халявіцька, яка надала інформацію щодо послуг, які надає центр зайнятості населеню, в тому числі і особам з обмеженими фізичними можливостями, звернула увагу присутніх на проблему працевлаштування людей зазначеної категорії на ринку праці, та можливість отримати БЕЗКОШТОВНО освіту в Одеському центрі професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості. Присутнім було надано графік навчання в Одеському ЦПТО ДСЗ та буклети.

В доступній та цікавій формі начальником Біляївського бюро правової допомоги Маєю Мосейчук проведено правопросвітницький захід для дітей з особливими потребами та дітей які знаходяться на лікуванні. Учасникам заходу висвітлені питання щодо їхніх прав та обов’язків а ткож відповідальності неповнолітніх. Спільно розв'язували юридичні задачі, відгадували загадки, проходили невеличкі тести. Дітям доведено про діяльність Бюро, вручені інформаційні буклети.

Начальник відділу у справах ветеранів війни та надання пільг пільговим категоріям населення УСЗН Біляївської РДА Ольга Касьяненко розповіла присутнім щодо права проходження професійної реабілітації осіб з інвалідністю та безоплатного забезпечення протезно-ортопедичними виробами та технічними засобами реабілітації. Було звернено увагу, що після виповнення 18-річні особи з обмеженими фізичними забезпечуються санаторно-курортним лікуванням через органи соціального захисту.

В рамках районної програми «Милосердя в дії» незахищені верстви населення мають право отримувати допомогу, для цього необхідно звернутися до Управління соціального захисту населення, повідомила головний державний соціальний інспектор Наталя Рогачко.

Фахівцем Біляївського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді було проведено психологічний тренінг на тему: «Розвиток творчого потенціалу у підлітків з обмеженими можливостями здоров’я».

В той час, як з окремими категоріями дітей представники районних структур працювали в класах, на подвір’ї, в наметовому містечку кипіла робота у фахівців центру зайнятості Людмили Балагури та Людмили Похилюк, яких оточили дітки і з цікавістю переглядали інформаційний матеріал: папки з описом професій, інформацію про навчальні заклади, буклети, розгадували кросворди та загадки, переглядали відеоролики та окремі серії мультсеріалу.

Зустріч пройшла в доброзичливій та теплій атмосфері, і була на користь як вихованцям Державного спеціалізованого (спеціального) клінічного дитячого санаторія «Хаджибей» так і нам, адже сонячні обличчя дітей заставили нас замислитись над необхідністю якомога частіше проводити зустрічі в таких закладах

 

 

Провідний фахівець з питань зайнятості

відділу надання соціальних послуг

Біляївського районного центру зайнятості                                  Н.І.Халявіцька