Як отримати ваучер на безкоштовне навчання?

Однією із соціальних послуг служби зайнятості є сприяння громадян у проходженні професійного навчання, в тому числі на підстав ваучера, особам старше 45 років, страховий стаж яких становить не менше 15 років (стаття 30 Закон України „Про зайнятість населення”)..

Для реалізації положень Закону, набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку видачі ваучерів для підтримання конкурентоспроможності осіб на ринку праці» від 20 березня 2013 р. № 207(зі змінами). Цією постановою затверджено Порядок видачі ваучерів для підвищення конкурентоспроможності осіб на ринку праці (далі - Порядок). Перелік професій, спеціальностей і напрямів підвищення кваліфікації, для навчання за якими може бути виданий ваучер визначений наказом Міністерства соціальної політики України від 25.06. 2015 року № 661 (далі - Перелік).

Хто може отримати ваучер?

Ваучери, відповідно до названого Порядку, видаються одноразово:

 -  особам старше 45 років, страховий стаж яких становить не менш як 15 років до досягнення пенсійного віку;

 - особам, звільненим з військової служби (крім військовослужбовців строкової служби), служби в органах внутрішніх справ, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації, органів і підрозділів цивільного захисту, податкової міліції або Державної кримінально-виконавчої служби у зв’язку із скороченням або за станом здоров’я до досягнення ними пенсійного віку, за наявності вислуги не менше 10 років, які не набули права на пенсію;

 - особам, звільненим з військової служби після участі у проведенні АТО.

 - внутрішньо переміщеним особам працездатного віку за відсутності підходящої роботи.

Який існує порядок видачі ваучерів?

Для отримання ваучера потрібно звернутися до служби зайнятості за місцем реєстрації чи проживання. Людина отримує консультацію та сам ваучер, обирає навчальний заклад із визначеного переліку та укладає з ним угоду. Центр зайнятості здійснює проплату за освітню послугу за укладеним договором. Клієнт навчається, отримує документ державного зразка і продовжує працювати.

Вартість ваучера встановлюється в межах вартості навчання і не може перевищувати десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, визначеного законом на момент прийняття рішення про його видачу.

У разі коли вартість навчання у навчальному закладі перевищує максимальну вартість ваучера, особа або роботодавець можуть здійснити оплату різниці вартості навчання.

Оплата ваучерів здійснюється Фондом загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття в межах видатків, передбачених на цю мету у бюджеті Фонду на відповідний рік.

 

Більш детальну інформацію про порядок і умови видачі ваучера можна безоплатно отримати у Біляївській районній філії Одеського обласного центру зайнятості за телефоном 2-28-80