Запобігання нелегальній трудовій міграції, торгівлі людьми, експлуатації дитячої праці

30 серпня в Біляївській районній філії Одеського ОЦЗ з метою підвищення обізнаності населення щодо питань торгівлі людьми та безпечної трудової міграції відбувся семінар- тренінг: «Запобігання нелегальній трудовій міграції, торгівлі людьми, експлуатації дитячої праці». В заході прийняли активну участь як безробітні, які перебувають на обліку в центрі зайнятості так і запрошені: активні учасники спільних заходів, представники Біляївської районної бібліотеки Людмила Клименко, Надія Коштерек і Галина Кіфа; та начальник бюро правової допомоги Мая Мосійчук.

Гостем зустрічі стала представник Міжнародної організації по міграції Ольга Костюк, яка ознайомила присутніх з поняттям «торгівля людьми», розповіла про форми та методи вербування, експлуатації людини, небезпечні стереотипи та реалії, з якими стикаються трудові мігранти за кордоном, види шахрайства при працевлаштуванні за кордоном.

Під час заходу Ольгою Костюк та Маєю Мосійчук неодноразово наголошено та на різних прикладах, доведено, що працюючи нелегально, працівник не може належним чином захистити свої права: право на нормальні умови роботи та проживання, право на відпочинок, вихідні, право на виплати в разі втрати працездатності. Крім того, заробітна плата нелегального працівника набагато менша, ніж заробітна плата легально працюючої особи.

Фахівець центру зайнятості Наталія Халявіцька  застерігла та попередила шукачів роботи про небезпеку, яка чекає на них у разі нелегального працевлаштування не тільки у своїй країні, а й за кордоном та надана інформація щодо можливості ОФІЦІЙНОГО тимчасового працевлаштування кваліфікованих працівників з числа громадян України в будівельній галузі на підприємства Держави Ізраїль. Але особлива увага була приділена можливості підвищення конкурентоспроможності за допомогою ваучера, неформальне навчання, підвищення кваліфікації та отримання БЕЗКОШТОВНО освіти у Державному закладі «Одеський центр професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості».

 

Провідний фахівець з питань зайнятості

відділу надання соціальних послуг

Біляївської районної філії

Одеського обласного центру зайнятості                                      Н.І.Халявіцька