Реєстр застрахованих осіб - ваша трудова книжка

Одним із напрямків роботи управління Пенсійного фонду України у Біляївському  районі є ведення Державного реєстру застрахованих осіб . Даний реєстр використовується з метою забезпечення ведення єдиного обліку застрахованих осіб у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування та їх ідентифікації, накопичення, зберігання та автоматизованої обробки інформації про сплату платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, а  також про набуття застрахованими особами права на отримання страхових виплат .

Базою для державного реєстру є система персоніфікованого обліку даних Пенсійного фонду, яка функціонує з 2000 року та складається з відомостей про фізичних осіб, які підлягають загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню відповідно до законодавства. На кожну застраховану особу відкрита електронна персональна облікова картка, у якій накопичуються дані про особу за весь період її трудової діяльності, необхідні для визначення розміру пенсії, а саме: про стаж, суми заробітку та суми сплачених  внесків з усіх місць роботи громадянина.

У зв’язку з тим, що громадяни протягом життя мають змогу працювати за основним місцем роботи або за сумісництвом, бути зареєстрованими як підприємці, отримувати допомогу по безробіттю чи по догляду за дитиною, змінювати місце проживання, по досягненню пенсійного віку дані про стаж роботи для призначення пенсій з 2004 року беруться  з Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування. Тобто громадянам з цього періоду не потрібно збирати відповідні документи на паперових носіях. Єдиним виключенням може стати допущення помилок з боку роботодавців.

З 1 січня 2016 року для обчислення пенсії враховується заробіток, що міститься в системі персоніфікованого обліку. Тому, якщо недобросовісний роботодавець з будь-яких причин не надав відомостей про свого працівника та не сплатив внесків до Пенсійного фонду, або громадянин працював нелегально, без оформлення трудового договору,  дані  за відповідний період враховуватись не будуть. В цьому випадку Ви позбавляєте себе права на  зарахування  страхового стажу та втрачаєте заробіток, з якого розраховуються всі соціальні виплати.

Дані до Реєстру, зміни та уточнення до них вносяться на підставі звітів про нарахування єдиного внеску, що подаються страхувальниками. Незважаючи на те, що адміністрування єдиного внеску загальнообов’язкового державного соціального страхування покладено на органи Державної фіскальної служби України,  управління Пенсійного фонду проводять роботу над виправленням помилок у звітах, допущених роботодавцями.

Радимо усім громадянам, які у майбутньому мають бажання отримувати пенсію та намагаються для цього накопичити стаж,  цікавитись, чи сплачує роботодавець соціальні внески та чи надає звітність. Інформація, що зберігається у Реєстрі застрахованих осіб є конфіденціальною та може надаватись лише для призначення пенсії та на вимогу особисто громадянам, про яких зібрані відомості. Кожен застрахований громадянин має можливість особисто звернутись до управління Пенсійного фонду при наявності паспорта та ідентифікаційного коду та визначити, які дані про нього внесені у персональній обліковій картці і збережені у системі персоніфікованого обліку. Маючи на руках такі дані, працівник має можливість контролювати особисто, як його роботодавець сплачує за нього соціальний внесок.

Консультації страхувальникам з питань ведення Реєстру застрахованих осіб надаються працівниками Пенсійного фонду за адресою: м. Біляївка, вул. Миру ,1 або за телефоном 22768

Перший заступник начальника управління Вигоняйло І.В.