Тиждень права: Цікаві факти про найдивніші закони в різних країнах світу

Будь-яка людина з самих юних років стикається з ситуаціями, коли необхідно знати свої права та обов'язки. Чомусь дуже багато людей думають, що права людини-це те про що знає майже кожен. Те в чому зовсім не потрібно розбиратися - адже все зрозуміло!

Закономірно, що відомі нині конституційні права і свободи людини і громадянина є різноманітними і багатовимірними. Основні з них закріплені у Загальній декларації прав людини від 10 грудня 1948 року, прийнятою Генеральною Асамблеєю ООН, що охороняються законом в ім'я прогресу і поліпшення умов життя.

Згадаймо, які права і свободи проголошуються в різних країнах сучасного світу.

Існує приказка, яка говорить, що світ знаходиться на кінці меча. Саме, виходячи з цього постулату, і формувалося законодавство деяких країн світу. Закон повинен чітко регламентувати життя і діяльність кожного члена суспільства так, щоб всі могли взаємодіяти, не порушуючи права один одного. Але іноді закон настільки комічний або абсурдний, що люди його не дотримуються.

Одна з найменших, але в той же час, одна із найбільш благополучних держав світу - Сінгапур, давно славиться своїм ревним ставленням до порядку і чистоти. У цій країні, наприклад, можна отримати  штраф за кидання сміття на вулиці. Крім того, якщо ви тричі попадетеся за те, що кидаєте сміття на вулиці, вам доведеться протягом цілого місяця кожної неділі мити тротуари міста, надівши на шию табличку з написом «Я насмітив». Хоча і це ще далеко не останній незвичайний закон, що діє в цьому азіатському місті-державі. Чого тільки стоїть заборона на жування жувальної гумки і суворі обмеження на провезення цього товару в особистому багажі. При певних умовах доставка самої звичайної жуйки на територію Сінгапуру може бути прирівняна до контрабанди. У цьому випадку штраф може скласти понад 5000 американських доларів!

В Ізраїлі велосипедист будь-якого віку, зобов'язаний мати документи на право керування транспортним засобом відповідної категорії.

Фінська поліція при порушенні правил паркування водієм не заморочується з талончиками, квитанціями або ще якими формальностями – вони просто спускають колеса автомобіля-порушника. Ще одне правило - для вступу в шлюб наречений і наречена повинні вміти читати.

В Тайланді доведеться заплатити штраф , сума якого 600 доларів США, якщо вас затримали за те, що ви викинули жувальну гумку на тротуар. Якщо грошей при собі не виявиться, що б заплатити штраф, можуть посадити у в'язницю.

А ось для жителів Британії заборонено на залізничних вокзалах цілуватися. Цю заборону було введено в 1910-му році і пояснювалось тим, що через закоханих парочок, пристрасно які прощалися на перонах, потяги регулярно відправлялися із запізненням. В результаті - на деяких вокзалах Туманного Альбіону навіть з'явилися таблички «Цілуватися заборонено». Подібна заборона існує і на вокзалах Франції.

Однак набагато більш відомий інший незвичайний закон, що діє в цій країні: для власників свиней цієї країни є протизаконним називати порося «Наполеон».

У Німеччині не можна звертатися до офіцера поліції на "ти" тільки "ви". У випадку порушення закону можуть оштрафувати за неповагу до поліції в сумі до 600 євро. Німеччина, мабуть, єдина країна, в якій карається не тільки керування автомобілем у нетверезому стані, але і управління в такому стані велосипедом.

Один незвичайний закон можна відшукати і у Венеції. У Венеції законодавчо заборонено годувати голубів. Обґрунтування такого правовстановлюючого акта цілком розумне: прилітають в місто птиці псують вигляд історичних будівель, а також залишають послід на вулицях і площах.

Втім, навіть самим дивним державам світу не під силу змагатися з США за кількістю цікавих і незвичайних законів. Тут цікаві правовстановлюючі акти можна знайти майже в кожному штаті і майже в кожному місті цієї величезної країни. Наприклад:

У штатах Нью-Джерсі і Орегон, люди не можуть самостійно заливати

бензин в бензобак — їм повинен допомогти працівник АЗС. Закон був прийнятий дуже давно, коли багато людей (особливо літні) не знали елементарних речей, наприклад, про те, що бензин вибухонебезпечний і під час заправки краще не курити. Власники АЗС боялися, що їх клієнти можуть підірвати заправну станцію.

У Флориді двері всіх будинків повинні відкриватися тільки назовні. У разі пожежі людям легше вибігти на вулицю.

США – єдина в світі розвинена нація, яка не оплачує матерям їх відпустку по догляду за дитиною. А право на допомогу в материнстві – стаття 25 Міжнародної Декларації Прав людини. Останній раз уряд США вживав кроки до поліпшення ситуації в цій галузі близько 20 років тому. З тих пір матері можуть брати 12 тижнів неоплачуваної відпустки з певними умовами. Тільки 11% працівників приватного сектору мають оплачувану декретну відпустку, тривалістю близько 6 тижнів, в той час як більшість розвинених країн надають оплачувану декретну відпустку в розмірі 6 місяців або більше, завдяки чому спостерігається низька смертність у немовлят і більш високий довгостроковий потенційний дохід у жінок.

І це ще не все найдивніші закони, які реально існують в деяких країнах світу. Вони стосуються практично всіх сфер життя: сімейних відносин, громадського порядку, правил дорожнього руху і т. д.

Незважаючи на декларації та закони в першу чергу необхідно залишатись вихованою та гідною людиною. Бо саме така особистість не зможе порушувати права інших та захищатиме свої. «Незнання закону не позбавляє людину від відповідальності» - головний юридичний вислів, який стосується кожного жителя нашої країни.