ЖЕРТВОЮ ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ МОЖЕ СТАТИ КОЖЕН, НЕЗАЛЕЖНО ВІД СТАТІ, ВІКУ ТА РІВНЯ ОСВІТИ!

Найчастіше злочин починається з того, що торгівці людьми пропонують своїм майбутнім жертвам привабливі можливості працевлаштування за кордоном. Особа дізнається про оману лише після свого прибуття до країни призначення, коли в неї вилучають паспорт і вдаються до фізичного та психічного насильства, вимагаючи відробити гроші. Вербування відбувається через оголошення про роботу в газетах та по телебаченню, через шлюбні агенції, туристичні фірми, знайомих, пропозиції виїзду для освіти, шляхом знайомств в інтернеті. Нелегальна секс-індустрія, торгівля органами, безоплатна праця, примусове жебрацтво, поневолення, - цим злочинам МОЖНА запобігти!

Якщо Ви вирішили їхати за кордон, ЗАПАМ'ЯТАЙТЕ:

1. Не вірте рекламі фірми, яка не відповідає вимогам законодавства України (не вказує своєї повної назви, адреси, номеру ліцензії та органу ліцензування, що її видав).

2. Торгівці людьми можуть ввести Вас в оману, використовуючи:

різноманітні фірми-посередники з працевлаштування за кордоном,туристичні, шлюбні та модельні агенції, служби знайомства, агенції шоу – бізнесу,оголошення, рекламу в ЗМІ та Інтернеті,незнайомих людей, а часом навіть Ваших родичів, друзів, сусідів, знайомих.

3. Не ведіть переговори про працевлаштування, навчання, шлюб, туристичні подорожі не перевіривши агента. З'ясуйте, чи має агент фірми або підприємець ліцензію на посередництво у працевлаштуванні за кордоном.

4. Не ведіть переговори про навчання, працевлаштування чи шлюб наодинці з агентом. Запросіть взяти участь у переговорах довірену особу – це може бути Ваш юрист або хтось із Ваших близьких.

5. Зв'яжіться з Посольством країни, куди Ви плануєте подорож та дізнайтесь про правила щодо працевлаштування або навчання іноземців. Завчасно знайдіть інформацію про контакти посольства України в країні Вашого перебування та підтримуйте з ним зв'язок.

6. Особисто оформлюйте пакет документів та самі сплачуйте за послуги. Це не дасть можливості торгівцям людьми втягнути Вас у боргову кабалу або вчинити злочин стосовно інших осіб за Вашими документами. Не ставте себе в залежне положення, приймаючи подарунки або позичаючи гроші.

7. Термін перебування у іноземній країні зазначено у візі. Не користуйтеся послугами незнайомих осіб, які пропонують Вам допомогу в оформленні виїзних документів, продовженні терміну перебування на території іноземної держави.

8. Туристична чи гостьова віза не дають право на легальне працевлаштування. Це незаконно.

9. Обов'язково укладайте відповідний контракт, складений зрозумілою для Вас мовою у двох примірниках, один з яких залишається у Вас. Для роботи за кордоном обов'язково отримати робочу візу. Підписуючи робочий контракт, упевніться, що всі пункти Вам зрозумілі й прийнятні для Вас. 10. За жодних обставин нікому не довіряйте документів, що засвідчують Вашу особу. 11. Візьміть із собою копії національного та закордонного паспортів (зберігайте їх окремо від оригіналу). Наявність вищевказаних копій значно спростить процедуру відновлення документів для повернення в Україну.12. Залишіть рідним чи близьким копії свого паспорта громадянина України, закордонного паспорта, візи, контракту про навчання чи працевлаштування, свідоцтва про народження, проїзних квитків та свою нещодавно зроблену фотографію, а також номери телефонів роботодавця, знайомих за кордоном, посольства (консульства) України, номер телефону й адресу, де Ви збираєтесь зупинитися.

13. Візьміть за правило постійно телефонувати рідним у домовлений день та час. Заздалегідь домовтесь з рідними про «кодове слово» у розмові, на випадок, якщо Ви не зможете вільно розмовляти по телефону, перебуваючи під чиїмось наглядом.

14. Якщо Ви опинилися у скрутному становищі за межами України, звертайтеся по допомогу до Посольства або Консульства України у країні Вашого перебування.

15. Заздалегідь підготуйте та тримайте при собі перелік організацій, із зазначенням адреси та номерів телефонів, що працюють у сфері протидії Торгівлі людьми.

ПАМЯТАЙТЕ – попереджений значить озброєний!