25.02.2014

Добровільне соціальне страхування: переваги, порядок укладання та умови отримання послуг

Платник єдиного соціального внеску, тобто кожен офіційно найманий працівник є застрахованою особою і має право на отримання від Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності  матеріального забезпечення у вигляді оплати лікарняних листів, допомоги на поховання та путівок на санаторно-курортне лікування.

Особам, які звільнені від обов’язкової плати єдиного соціального внеску, пропонується добровільна участь у соціальному страхуванні. На добровільну сплату єдиного внеску загальнообов’язкового державного соціального страхування у зв’язку  з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням       мають право:

-         фізичні особи-підприємці, у тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування;

-         особи, які забезпечують себе роботою самостійно – займаються незалежною професійною діяльністю, в тому числі юридичною, адвокатською, нотаріальною, релігійною діяльністю;

-         члени фермерського господарства, особистого селянського господарства;

-         громадяни України, які працюють за межами України.

 

З метою отримання матеріального забезпечення та соціальних послуг за рахунок коштів Фонду, вони повинні укласти за місцем проживання з органами Міністерства доходів і зборів України (з державною податковою інспекцією в Біляївському районі) договір про добровільну участь у соціальному страхуванні. Договір про добровільну участь набирає чинності з дня його підписання. Строк дії договору становить не менше одного року з моменту його підписання. Відповідно до умов договору, добровільно застрахована особа повинна нараховувати єдиний внесок та сплачувати його не пізніше 20 числа місяця, наступного за базовим звітним періодом.

За умови укладання договору про добровільну участь з 01 січня 2014 особа повина сплатити за рік до Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності 1,9% мінімальної заробітної плати або  284,26 грн., що становить в середньому 23,69грн. в місяць. При цьому здійснивши перший платіж по договору добровільно застрахована особа уже може отримати послуги Фонду.

Для отримання допомоги з оплати лікарняних листків по тимчасовій непрацездатності (в т.ч. по догляду за хворогою дитиною до 14 років та дорослим членом сім'ї), по вагітності та пологах, допомоги на поховання, путівок до санаторіїв добровільно застрахованій особі необхідно надати документи, передбачені Порядком страхування осіб на добровільних засадах за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням: договір  про  добровільну участь у  системі  загальнообов'язкового  державного соціального страхуванням  з Державною податковою інспекцією в Біляївському районі, довідку з ДПІ про сплату єдиного внеску за період дії договору та на момент отримання послуги,  заяву на отримання матеріального забезпечення або соціальної послуги. Додатково за потребою подають: медичну довідку форми - 070/о,  квитанцію про сплату часткової вартості путівки, копію свідоцтва про народження дитини.

З питань отримання послуг при добровільному соціальному  страхуванні  необхідно звертатись до Біляївської дирекції Фонду за адресою: м.Біляївка, вул. Гагаріна, №16, або за номерами телефонів – (04852) 2-55-45, 2-27-40, 067-315-35-33.