26.08.2016

Служба порятунку «101»: безпека в екосистемах - запорука безпечної життєдіяльності

За прогнозами Укргідрометцентру, 27-30 серпня у Одеській, Миколаївській, Херсонській, Дніпропетровській областях та в Криму, 28-30 серпня місцями в Житомирській, Черкаській, Хмельницькій, Сумській, Чернівецькій, Рівненській та Волинській областях надзвичайна (5 класу) пожежна небезпека.

         Здебільшого, основними причинами виникнення пожеж у природних екосистемах є випалювання сухої рослинності, порушення громадянами правил пожежної безпеки під час проведення сільськогосподарських робіт на власних присадибних ділянках, перебування в лісових масивах і на торфовищах. Крім того, після завершення зернозбиральної кампанії аграрії випалюють пожнивні залишки, що категорично заборонено, адже такі дії можуть стати причиною масштабних пожеж.

         Шановні громадяни! Державна служба України з надзвичайних ситуацій в Одеській області закликає Вас суворо дотримуватися правил пожежної безпеки та не провокувати пожежі в природних екосистемах, які можуть мати негативні наслідки не лише для навколишнього середовища, але й для людей: вогонь може перекинутися на будівлі, знищити лінії електропередач, газо- та нафтопроводів, лісові насадження. Більш того, під загрозою може опинитися життя самої людини.

         Так, 22 серпня до пожежно-рятувальної частини міста Роздільна надійшло повідомлення про загорання сухої трави та стерні в селі Кам'янка.По прибутті рятувальників на місце виклику було знайдено літню жінку з опіками 70 відсотків тіла. У важкому стані постраждалу було доставлено в Роздільнянську центральну районну лікарню бригадою швидкої допомоги. На другий день від отриманих опіків жінка загинула. Зі слів свідків, того дня жінка пішла спалювати стерню на своєму полі площею біля одного гектара. Ймовірно, під час спалювання  жінці стало зле, й вона опинилася у вогняній пастці.

         Тому, в першу чергу, не випалюйте суху траву та сміття на присадибних ділянках, не розводьте відкритий вогонь поруч із господарчими будівлями, не розкидайте недопалки та сірники на суху трав’яну підстилку. Стежте, щоб діти не бавилися з вогнем.

 

         У разі виникнення пожежі чи іншої надзвичайної ситуації негайно викликайте Службу порятунку за номером 101! Пам’ятайте: безпека в екосистемі може коштувати життя вам і вашим близьким!

 

 

Біляївський міськрайонний сектор

ГУ ДСНС України в Одеській області