20.07.2016

Служба порятунку «101»: рятувальники закликають бути обережними під час відпочинку на воді

Літо - пора відпусток, канікул та відпочинку. І всі знають, що спекотним днем найкраще відпочивається біля води. Різноманітні курорти Одеси та області щиро зустрічають своїх гостей, міські пляжі влітку повністю заповнені відпочиваючими. Проте відпочивати треба, як то кажуть, з головою аби не поплатитися власним життям та життям своїх близьких.  

З початку 2016 року на водних об'єктах Одещини загинуло 52 людини, з них 10 дітей. Подібні цифри вражають і водночас викликають занепокоєння у співробітників ДСНС України в Одеській області. Та найстрашніше у цій ситуації те, що більшість трагічних випадків трапляється через елементарне недотримання правил безпечної поведінки на водних об’єктах. У зв'язку з цим рятувальники звертаються до усіх мешканців та гостей регіону з проханням дотримуватися елементарних правил безпеки на воді!

Варто зазначити, що відпочинок на воді (купання, катання на човнах) повинен бути тільки у спеціально відведених місцевими органами виконавчої влади та обладнаних для цього місцях. Основні вимоги до таких місць: дотримання усіх санітарних норм, організовані рятувальні пости, обов’язково встановлені обмежувальні буйки, таблички та стенди щодо правил поведінки на воді.

Для того, щоб уникнути лиха:

         - відпочивайте на воді у світлу частину доби;

         - купатися варто в спокійну безвітряну погоду при швидкості вітру до 10м/сек, температурі води - не нижче +18° С, повітря - не нижче +24° С;

         - перед купанням рекомендується пройти огляд у лікаря;

         - заходити у воду необхідно повільно, дозволяючи тілу адаптуватися до зміни температури повітря та води;

         - переконайтесь в безпечності і достатній глибині вибраного вами місця перед тим, як стрибати у воду. Пам'ятайте: пірнати можна лише там, де є для цього достатня глибина, прозора вода, рівне дно;

         - кататися на човні (малому плавзасобі) дозволяється тільки після отримання дозволу та реєстрації у чергового по човновій станції.

На водних об’єктах категорично забороняється:

         - купатися в стані алкогольного чи наркотичного сп'яніння;

         - купатися поодинці біля крутих, стрімчастих і зарослих густою рослинністю берегів;

         - під час купання робити зайві рухи, тримати свої м'язи у постійному напруженні, гнатись за швидкістю просування на воді, порушувати ритм дихання, перевтомлювати себе, брати участі у великих запливах без дозволу лікаря і необхідних тренувань.

Особливо пам’ятайте:

- купання дітей повинно проходити в присутності та під наглядом дорослих, які добре вміють плавати;

- ні за будь-яких умов не лишайте біля води дітей одних;

- щодня нагадуйте дітям правила безпечної поведінки на воді.

Кожному слід пам'ятати, що вода помилок не пробачає. Тому шановні громадяни, пам’ятайте – дотримання елементарних правил допоможе зберегти ваше життя та здоров’я! Зневажливе ставлення до правил безпеки під час відпочинку на водоймищах може коштувати вам власного життя та життя ваших близьких.

 

У разі виникнення надзвичайної ситуації телефонуйте за номером «101»!

 

Біляївський міськрайонний сектор ГУ ДСНС України в Одеській області