12.08.2019

Інформація „Про роботу територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг)» райдержадміністрації за І півріччя 2019року.

Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) здійснює свою діяльність відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 29.12 2009 року №1417 «Деякі питання діяльності територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг), якою передбачені умови та порядок надання соціальних послуг.

У своїй роботі територіальний центр керується Конституцією Кураїни, Законами України, іншими нормативно - правовими актами, які визначають діяльність установ соціального захисту.

Територіальний центр здійснює соціальне обслуговування та надання соціальних послуг громадянам, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги за місцем проживання.

У територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) функціонують такі структурні підрозділи:

 - відділення соціальної допомоги вдома;

 - відділення денного перебування;

 - відділення грошової та натуральної допомоги;

 - пункт прокату.

Відділення соціальної допомоги вдома здійснює обслуговування громадян похилого віку, інвалідів, які не здатні до самообслуговування і не мають рідних, які повинні забезпечити їм догляд і допомогу.

За І півріччя 2019 року виявлено та обслуговано 370 осіб, які потребують соціальних послуг. Прийнято на обслуговування за І півріччя 2019 року 27 осіб, знято 39 особи -  у зв’язку зі смертю.

Відділенням соціальної допомоги вдома за І півріччя 2019 року надано 57150 соціальні послуги у т.ч. 2816 послуги за плату, що на 3815 послуги більше ніж за цей же період попереднього року.

В районі створено та функціонує три об’єднані територіальні громади. У зв’язку з тим, що при громадах ще не створено підрозділи по наданню соціальних послуг, соціальні робітники, які обслуговують підопічних
м. Біляївка, с. Троїцьке, с. Яськи, с. Маяки, с. Удобне та с. Надлиманське - продовжують працювати при районному терцентрі. Кошти на фінансування заробітної плати соціальних робітників надходять у вигляді субвенцій від об’єднаних територіальних громад.

Послуги, соціальними робітниками, надаються підопічним по два, а то й три рази на тиждень, згідно з договором про соціальне обслуговування, укладеним між терцентром і громадянином.

Штатна чисельність соціальних робітників відділення соціальної допомоги вдома у 2019 році складає 30 чоловік, середнє навантаження на одного соціального робітника 12 підопічних.

Протягом І півріччя 2019 року здійснено перевірку роботи
усіх соціальних робітників. Для кращого та своєчасного обслуговування підопічних всі соціальні робітники забезпечені велосипедами. Роботу соціальних робітників в цілому визнано задовільною.

На кожного підопічного у нас заведена особиста справа, 100 відсотків сформовані електронні та паперові бази даних щодо соціального обслуговування одиноких непрацездатних громадян та інвалідів.

Щомісяця, та щочетверга (в телефонному режимі), проходять робочі наради, де кожен працівник звітує про роботу у свого підопічного, вивчаємо потреби, проблемні питання, стан оформлення субсидій.

Соціальними робітниками для усіх підопічних оформлено житлову субсидію на 2019 рік, деякі підопічні уже отримали готівкову субсидію на тверде паливо та скраплений газ.

Відділенням соціальної допомоги вдома 100 % переглянуто та пролонговано договори, укладені з особами які перебувають на обслуговуванні в тер центрі.

Обслуговування громадян похилого віку, інвалідів, які не здатні до самообслуговування і мають рідних, які повинні забезпечити їм догляд і допомогу здійснюється за плату відповідно до затверджених тарифів на платні соціальні послуги. Станом на 01.07.2019 року платні соціальні послуги надаються 60 особам, що на 12 осіб більше, ніж за відповідний період
2018 року. Отримано – 55245,66 грн., що на 51,6% більше попереднього року.

При територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) працює відділення денного перебування. На обслуговуванні 55 осіб.

Відділення денного перебування забезпечено: оздоровчим інвентарем, шведською стінкою, велотренажером, масажним столом та електромасажером.

Для одиноких людей похилого віку, пенсіонерів та інвалідів вирішується питання організації їх дозвілля: це, насамперед, спілкування із однолітками, однодумцями, вишивання, в’язання та інші види ручної праці.

За І півріччя 2019 року відділенням денного перебування було надано 4240 послуг.

При відділенні денного перебування функціонує безкоштовний пункт прокату технічних засобів реабілітації та пункт прийому та видачі речей бувших у вжитку, де малозабезпечені особи можуть отримати речі.

Станом на 01.07. 2019 року забезпечено технічними засобами реабілітації 19 осіб, 30 громадянам надано допомогу у вигляді одягу бувшого у вжитку. Надано в безкоштовне користування 25 інвалідних тростинки.

Відділенням натуральної та грошової допомоги для покращення добробуту підопічних, які обслуговуються територіальним центром додатково  залучається благодійна допомога у вигляді продуктів харчування. За сприяння спонсорів, підопічним терцентру надано 330 продовольчих наборів на загальну суму – 23760 грн., 2 особам надано адресну грошову допомогу рішенням Піклувальної ради на суму 1497 грн. Крім того сільськими радами 6 підопічним терцентру надано грошову допомогу в сумі 4650 грн. на лікування. До Міжнародного жіночого Дня 8 Березня за рахунок спец. рахунку терцентру надано подарункові набори 310 жінкам, 80 комплектів постільної білизни – підопічним тер центру. За рахунок районної програми «Милосердя в дії»
205 підопічним терцентру виписану районну газету «Південна зоря» на
6 місяців.

 

Налагоджено співпрацю з громадськими об'єднаннями, недержавними організаціями, що діють у регіоні у сфері надання соціальних послуг та соціального обслуговування:

а) співпрацюємо з релігійною організацією, Будинок милосердя «Надія».

Свято - Іллінською православною церквою с. Іллінка, Свято Миколаївською та Успенія Пресвятої Богородиці в м. Біляївка.

Молитовним будинком Євангелістів Хрестиянів Бабтистів в с. Іллінка.

б) з 6 приватними підприємствами м. Біляївка та 26 в сільській місцевості

в) терцентр співпрацює з районною та міською Радою ветеранів та Біляївською спілкою ветеранів Афганістану (воїнів – інтернаціоналістів) по виявленню та наданню соціального обслуговування та матеріальної допомоги ветеранам.

г). співпрацюємо з територіальними органами охорони здоров’я.

Пріорітетні напрямки удосконалення діяльності тер центру:

-         розширення сфери надання соціальних послуг;

-         зміцнення матеріально – технічної бази територіального центру;

-         запровадження нових форм співробітництва з громадськими організаціями соціальної спрямованості;

-         сприяння виконання Закону України»Про соціальні послуги».

Періодично робота терцентру висвітлюється у районній газеті „Південна зоря”, та міській газеті «Вісті Біляївки», що дає можливість ознайомити мешканців району з повним спектром послуг, які надаються терцентром, умовами та порядком прийняття на обслуговування відповідних категорій громадян.

 

 

 

Директор територіального центру соціального

обслуговування (надання соціальних послуг)

райдержадміністрації                                                                            

Н.М.Андреєва