13.12.2016

Життя продовжується…

Бувають моменти у житті людей, коли здається, що ти залишаєшся на окраїні долі. Вона залишає тебе наодинці, забирає усіх твоїх рідних та близьких. І як у ці  моменти важливо не захлинутися цією хвилею самотності, непотрібності та відчаю. Саме це почуття самотності, бажання родинного затишку, якого позбавлені літні люди, штовхає на пошук рідної душі, людини, яка вислухає, зрозуміє, підтримає у хвилини скрути.  

Напевно, кожен має право сподіватися на підтримку та допомогу. Хтось її отримує від рідних та близьких, а  для когось на старості літ  єдина надія на соціального працівника та державу.

У територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Біляївської райдержадміністрації створено відділення соціально-побутової адаптації, мета якого адаптація осіб похилого віку, інвалідів, усунення обмежень життєдіяльності, підтримка соціальної незалежності тощо. З січня 2016 року відділення перейменовано у відділення денного перебування На сьогодні кількість підопічних даного відділення вже досягла близько 80 осіб. Кожен пенсіонер має можливість знайти собі заняття за інтересами: члени жіночого клубу «Умілі руки» діляться кулінарною майстерністю, вмінням в’язати, вишивати плести макраме та ін.., є знавці і в клубі інтелектуальних ігор, дуже цікаві історії розповідають пенсіонери під час чаювання, згадуючи своє життя, відомих земляків, полюбляють співати пісні своєї молодості. Адже це продовжує активне життя наших ветеранів життя, допомагає їм долати труднощі і повноцінно жити, сприяє розширенню кола інтересів та змістовному дозвіллю. Всі підопічні відділення в минулому працівники промисловості, сільського господарства, будівництва, транспорту, освіти, соціальної сфери, медицини, і нині, перебуваючи на заслуженому відпочинку, не сидять дома, а прагнуть жити повноцінним життям, отримувати позитивні емоції, тренувати пам’ять, збагачуватись новими знаннями і обмінюватись досвідом. Для покращення роботи відділення денного перебування придбано лікувально - оздоровчий інвентар: шведську стінку, велотренажер, масажний стіл та електромасажер.

Відділення денного перебування обслуговує громадян незалежно від їх сімейного стану, які не мають медичних протипоказань для перебування в колективі та потребують соціально-побутової і психологічної адаптації, підтримання соціальної незалежності, сприяння розвитку різнобічних інтересів і потреб осіб, організації дозвілля і відпочинку. Громадяни, які перебувають на обліку в нашому відділенні вже мали змогу впевнитись, що заняття на велотренажері та проведення курсу оздоровчого масажу благодійно впливає на стан здоров’я, тим паче що відповідні послуги надаються безкоштовно. Найактивнішими учасниками нашого клубу «Здоров’я та довголіття» є
 Іванова С.В., Цуркан Т.О., Костриця Л.З., Тіосса Т.І.

Також відділення надає такі безкоштовні медичні послуги:

- масаж ( за направленням лікаря)

- заняття на велотренажері, шведська стінка:

- вимірювання артеріального тиску:

- аромотерапія ефірними маслами, фіточай.

Не залишаються осторонь від проблем одиноких людей похилого віку і наші підприємці. Майже у всіх місцевих радах щомісячно надається благодійна допомога у вигляді продовольчих наборів, овочів, фруктів тощо.

Благодійність – це така людська риса, що належить до найбільших проявів гуманності. Це не лише прагнення поділитися грішми тих, хто їх має багато, з тими, хто їх потребує. Це такий специфічний стан душі людини, котрий є близьким до самопожертви, бо благодійність є реальною справою – матеріальна чи фінансова допомога, організаційна підтримка, зрештою моральна підтримка абсолютно чужим людям.

В листопаді 2016 року одиноким мешканцям нашого району похилого віку  та інвалідам надана благодійна допомога на суму більше як 23 тисяч гривень. Особлива подяка всім, хто має милосердне серце та почуття поваги до одиноких людей похилого віку. Неможливо не сказати про тих, хто кожного місяця надають благодійну допомогу. Це біляївські підприємці - Гуцол В.В., Нікітіна Л. О., Антошків І.Р, Мойса О.М., Вєлєва О.І., Левицький С.Ю., Борух А.А.,
Черопита О.П, Дубінін А.В., Тарица О.Д., Агапова І.В, Івасів М.М., Чернега О. А. Велику допомогу надають і церкви різних конфесій, які функціонують на території Вигодянської, Троїцької, Іллінської, Великодальницької, Кам’янської, Кагарлицької, Яськівської сільських рад. Підприємці району не залишилися байдужими до проблем своїх одиноких односельчан. Це - ПП Казимиров, який забезпечив їх овочами, ПП Некрітова, ПП Міщенко Л.В., Кравчук Т.Я., ПП Уперук Г.Ф., ПП «Автомонова», Маняка О.М., Басюк С.І. Іванов А.М.Жогло В.Л, Вахновська Н.Д, Хрущ Ю.В., Попазов Д.Б., Згиря О.П., Жипол Г.А. (Кам’янська с/р), ПП «Крицький» (В-Дальницька с/р), Пестерова І.О. (Х.Балківська с/р). Приватні підприємці Маяківської сільської ради - Силкіна Л.М., Мельник О.Д., Ахмєтов  Р.А., Кніхута О.М., Бубеліч В.О., Білоус С.Ю., Поздняков Е.М.,
Жиров М.Д., Степаненко Л.С., Василівської сільради – ПП Воронюк, ПП Негрієнко, магазин НАТІ Нерубайської сільської ради також дбають про своїх одиноких пенсіонерів. Крім того місцевими радами району громадянам похилого віку виділяється матеріальна допомога.

Наші пенсіонери, які перебувають на обліку в тер центрі, висловлюють щиру  подяку підприємцям, які не забувають про них та надають допомогу.

Крім того, в терцентрі створена база одягу, яка дуже актуальна в зимовий період. Ми вживаємо всі заходи для того, щоб в зимові холоди наші одинокі пенсіонери були забезпечені теплим одягом.  Тому звертаємося в черговий раз до мешканців району, якщо у вас вдома є речі та взуття в доброму стані, які вам не потрібні, передайте їх до Біляївського терцентру. Ці речі будуть надані тим, хто їх потребує.

Усі бажаючі, для отримання відповідних соціальних послуг або надання благодійної допомоги, можуть звернутись до територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) м. Біляївка вул. Миру,10.

За детальнішою інформацією звертатись за тел. 2-11-90.

ЯКЩО КОЖЕН ІЗ НАС ЗРОБИТЬ ХОЧ НЕЗНАЧНИЙ ВНЕСОК У СКАРБНИЧКУ ДОБРИХ СПРАВ – МИЛОСЕРДЯ НА НАШІЙ ЗЕМЛІ СТАНЕ БІЛЬШЕ!

 

 

 

Завідуюча відділенням денного перебування,

грошової та натуральної допомоги

територіального центру соціального обслуговування

(надання соціального обслуговування)

Біляївської райдержадміністрації                                                Л.Г. Костецька