Символіка району


Герб району

Скачати

 

Прапор району

Скачати

Додаток №2

До рішення районної ради

від 19 травня 2004 року

№ 212-1У

О П И С

Герб району. У синьому заокругленому щиті срібне вістя, у якому розташоване озеро у вигляді синього горизонтального овалу із срібною квіткою - водяною лілеєю з п'ятьма пелюстками, над яким - рогіз натуральних кольорів; на полі щита - праворуч - золотий пшеничний колос у перев"яз вправо, ліворуч - золота козацька шабля вістрям догори і праворуч. Щит увінчано золотою територіальною короною зі стилізованим квітковим орнаментом.

Прапор району. Прямокутне полотнище, яке складається з трьох вертикальних смуг - синьої, білої, синьої - у співвідношенні 1:4:1, поєднаних з допомогою вертикальних світло-зелених смужок ширина яких становить 1/35 ширини прапора; в центрі якого в синьому колі - біла квітка водяної лілеї складена з п"яти пелюсток. Коло оточене чотирма синіми краплинками, розтанованими в кутках білої смуги. Співвідношення сторін полотнища 2:3, а діаметр кола співвідноситься к 1:2:3 до ширини прапора.

ЗМІСТ СИМВОЛІКИ

Зображення почесної геральдичної фігури - срібного вістя на синьому щиті герба вказує на географічне розташування та природні багатства району - наявність на території чималих за розміром водосховищ та річок Дністер та Турунчук.

Розташований на срібному вістрі синій овал з рогозом символізує озеро, яке разом із білою водяною лілеєю вказує на рослинність та походження назви як району, так і адмінцентру - від назви озера Білого, а також на значення адмінцентру - знак водяної лілеї фігурує і в гербі м.Біляївка, а сріблясто-синє забарвлення відповідає чистоті й порядності та стратегічній рекреаційно-екологічній спрямованості району, який забезпечує чистою питною водою не тільки місто-герой Одесу, як обласний центр, а ще й міста та селища Білгород_Дністровського, Біляївського та Овідіопольського районів.

Золотий пшеничний колос вказує на чорноземні сільськогосподарські угіддя, а також на велику питому вагу землеробства, як в історичному, так і сьогоденному сільськогосподарському виробництві.

Золота козацька шабля нагадує про чорноморських козаків, як перших засновників та мешканців адміністративного центру і значної кількості інших населених пунктів району (Яськи, Троїцьке, Нерубайське та ін.)

Щит увінчує стилізвана корона, яка засвідчує належність герба саме до району і характеризує степовий клімат та багатонаціональний склад населення Біляївщини.

В прапорі, окрім вже згаданих елементів та кольорів, використано дві тонкі світло-зелені смужки, які символізують квітучу рослинність Придністровських плавнів та інших водяних ресурсів району. Сині краплинки на білій смузі прапору також символізують воду, ідкреслюючи головне - екологічну забезпеченість водопровідної станції „Дністер".

Таким чином, символи Біляївського району відображають природні особливості, історичне і сучасне життя краю, адміністративний статус та стратегію розвитку району.