23.02.2021

Захист прав споживачів фінансових послуг

22 лютого 2021 року  начальник відділу « Біляївської Безоплатної Привової Допомоги» місцевого центру з надання БВПД Майя Мосійчук з метою підвищення фінансової грамотності громадян провела захід для безробітних, які перебувають на обліку в Біляївському міськрайонному відділі філії ДУ «Центру пробації» в Одеській області на тему: «Захист прав споживачів фінансових послуг».

Пані Майя зазначила, що «Колекторська діяльність не врегульована жодним законодавчим актом України, разом з тим вона прямо не заборонена. Основна функція колекторів – стягнення боргів з боржника. Купуючи право вимоги у кредиторів, колектор фактично набуває статусу нового кредитора перед боржником, що дозволяє вносити певні корективи в зобов’язання сторін та як, правило, не на користь боржника. Якраз внесення змін до зобов’язань є одним із найбільш проблемних аспектів, оскільки колектори дуже часто збільшують розмір заборгованості в декілька разів за рахунок застосування неустойок (штрафів та пені)».

Наприкінці зустрічі пані Майя наголосила на тому  що, у випадку порушення ваших прав шляхом невиконання фінансовою установою умов договору - звертайтесь до Управління захисту прав споживачів фінансових послуг Національного банку України.