ПЕНІТЕНЦІАРНА ПРОБАЦІЯ – ПОВЕРНЕННЯ В СУСПІЛЬСТВО

9 грудня 2019 року  до Біляївського міськрайонного відділу філії ДУ «Центру пробації в Одеській області» надійшов запит з ДУ «Одеська виправна колонія № 14» щодо можливості проживання та реєстрацію засудженого після звільнення за вказаною адресою. 10 грудня 2019 року до Біляївського МРВ , за власною ініціативою звернувся син засудженого та надав письмове пояснення, про те що родина засудженого не проти спільного проживання, а навпаки чекають батька ти чоловіка вдома.

Для колишніх засуджених «вихід на свободу» є гострою кризовою ситуацією, оскільки за час відбування покарання вони втрачають навички до вільного життя, починають боятися його. Звикаючи під час відбування покарання отримувати все від держави, такі особи не мають можливості для потрібної самореалізації та прояву активності, а звільняючись з установи, не звільняються внутрішньо. Тож підтримка близьких їм просто необхідна.

Охоплюючи низку функцій, уповноважені органи з питань пробації сприяють засудженим, які готуються до звільнення у визначенні намірів щодо місця проживання після звільнення, сприяють в працевлаштуванні працездатним особам, залучають до роботи з влаштування до спеціалізованих установ для звільнених осіб. Тобто створюється більш ефективна система соціальної підтримки звільнених осіб.

 

Ольга Рашковська,

Біляївський міськрайонний відділ

філії «Центру пробації» в Одеській області